|

10 nejúchvatnějších jezer v Austrálii – Musíte je vidět!

Vydáváme se na vzdálený kontinent Austrálie, kde se skrývá něco opravdu úchvatného – jezera! A nejde jen o obyčejná jezera, ale o taková, která vás doslova vezmou dech. Pokud jste dobrodružného ducha a rádi objevujete nová místa, pak jste na správném místě. Dnes vám představíme 10 nejúchvatnějších jezer v Austrálii, která prostě musíte vidět!

Zapomeňte na stereotypní představu o Austrálii, jako o poušti a suchém kontinentu. Tato země skrývá nespočet překrásných jezer, která zaujmou svou jedinečností. Pokud vás zajímá, kam se vydat na své další dovolené, nebo si jen chcete prohlédnout impozantní přírodní krásy, tak neodkládejte čtení stranou.

Ve dnešním článku se ponoříme do tajuplného světa australských jezer, kde vás čeká jedno překvapení za druhým. Od zářivě modrých vod až po křišťálově průzračné jezerní dna, máme pro vás připraveny nejúchvatnější kousky, které zaujmou i ty nejnáročnější cestovatele.

Buďte připraveni na okouzlující příběhy o jezerech, která mají své vlastní legendy a tajemství. Od divokých jezerních pobřeží až po klidné oázy uprostřed národních parků, Austrálie vám nabízí jedinečnou škálu jezerních zážitků.

Nechte se inspirovat naší cestou za nejúchvatnějšími jezery v Austrálii a objevte, jaká tajemství skrývá tato fascinující země. Pokračujte ve čtení a připravte se na nevídané dobrodružství plné překrásných jezer a neuvěřitelných přírodních divů!

10 nejúchvatnějších jezer v Austrálii – Musíte je vidět!

Austrálie je domovem mnoha překrásných přírodních krás, a mezi nimi se nachází také několik nádherných jezer. Tyto jezera nabízejí úchvatné pohledy, klidnou atmosféru a příležitost k relaxaci a odpočinku. Pokud plánujete cestu do Austrálie, nezapomeňte navštívit alespoň některé z těchto 10 nejúchvatnějších jezer v zemi. Jsou to skutečně klenoty, které stojí za to vidět!

1. Jezero Hillier

Jezero Hillier se nachází na ostrově Middle Island v západní Austrálii. Jeho nejvíce ohromující vlastností je jeho růžová barva, která je způsobena vysokým obsahem soli a mikroorganismy. Pohled na toto jezero je opravdu jedinečný a nezapomenutelný.

2. Jezero McKenzie

Jezero McKenzie, nacházející se na Fraserově ostrově v Queenslandu, je jedním z nejčistších jezer na světě. Jeho průzračná voda a bílý písek vytvářejí nádherný kontrast. Je ideálním místem pro odpočinek, plavání a pikniky.

3. Jezero St. Clair

Jezero St. Clair se nachází v národním parku Cradle Mountain-Lake St. Clair v Tasmánii. Je to nejhlubší jezero v Austrálii a nabízí úchvatné výhledy na okolní vrcholky hor. Toto místo je rájem pro turisty, kteří hledají klid a přírodu.

4. Jezero Blue Lake

Jezero Blue Lake je jedním z hlavních turistických atrakcí v horském městě Mount Gambier v Jižní Austrálii. Toto jezero je známé svou intenzivní modrou barvou, která se mění během roku. Je to opravdu neuvěřitelný pohled, který si zaslouží vaši pozornost.

5. Jezero Gippsland

Jezero Gippsland, nacházející se ve státě Victoria, je největší sladkovodní jezero na pevninské Austrálii. Jeho rozsáhlá plocha a malebné pláže přitahují milovníky outdoorových aktivit, jako je rybaření, plavání a vodní sporty.

6. Jezero Barrington Tops

Jezero Barrington Tops se nachází v národním parku Barrington Tops ve státě Nový Jižní Wales. Toto jezero je obklopeno nádhernou divočinou a je ideálním místem pro kempování a turistiku. Jeho klidná atmosféra a krásné výhledy vás zcela pohltí.

7. Jezero Dove Lake

Jezero Dove Lake je jedním z nejnavštěvovanějších jezer v národním parku Cradle Mountain-Lake St. Clair v Tasmánii. Jeho okolí je obklopeno horami a divokou přírodou, což poskytuje úžasnou kulisu pro fotografie a procházky.

8. Jezero Lake Jindabyne

Jezero Lake Jindabyne se nachází v Novém Jižním Walesu a je oblíbeným místem pro rybaření a vodní sporty. Jeho krásné okolí, pláže a možnosti outdoorových aktivit ho činí ideálním místem pro dovolenou s rodinou nebo přáteli.

9. Jezero Lake Argyle

Jezero Lake Argyle je umělé jezero, které se nachází v Západní Austrálii. Je to největší jezero v Austrálii a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Je ideálním místem pro rybaření, plavání a prozkoumávání nedotčené divočiny.

10. Jezero Lake Eyre

Jezero Lake Eyre, nacházející se v jižní Austrálii, je největší slané jezero v zemi. Jeho rozsáhlá plocha a unikátní krajina přitahují mnoho fotografů a přírodovědců. Je to místo, které vás zcela uchvátí svou krásou a jedinečností.

Navštěvovat jezera je vždycky zážitek. Austrálie nabízí nádherná jezera, která jsou nejen krásná, ale také zcela unikátní. Pokud plánujete cestu do Austrálie, nezapomeňte navštívit alespoň některá z těchto 10 nejúchvatnějších jezer v zemi. Budete ohromeni jejich krásou a zanechají ve vás nezapomenutelné vzpomínky.

Často Kladené Otázky

1. Jaké je nejkrásnější jezero v Austrálii?

Odpověď: Nejkrásnějším jezerem v Austrálii je bezpochyby Jezero Mackenzie. Nachází se v národním parku Purnululu v Západní Austrálii a jeho nádherně tyrkysové vody vás doslova uchvátí. Okolní červené skalní útvary a divoká příroda tvoří neuvěřitelně působivou scenérii, kterou rozhodně nesmíte minout!

2. Kde v Austrálii se nachází největší jezero?

Odpověď: Největším jezerem v Austrálii je Jezero Eyre, které se nachází v jižní části kontinentu. Je to slané jezero, které v závislosti na srážkách mění svou velikost. Jedná se o největší slané jezero na australském kontinentu a během suchých období může jeho rozloha dosahovat až 9 500 čtverečních kilometrů. Jeho unikátní krajina a slaná plocha jsou fascinující a stojí za to je vidět na vlastní oči.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *