O nás

Jste zvědaví, kdo se skrývá za těmi šílenými nápady a bláznivými cestovatelskými historkami? Tak to je přesně ta správná chvíle, abyste se o nás dozvěděli víc!

Cestovka Jihlava totiž není jen tak ledajaký blog

Je to spíš takový malý azyl pro všechny blázny, snílky a dobroduchy, kteří mají cestování zažrané hluboko pod kůží. Naše redakce je vlastně taková malá mezinárodní osada plná těch nejrůznorodějších existencí, které spojuje jedna vášeň – objevování nových míst a kultur.

  • Přes 3000 článků ve snáři
  • 1000+ hodin v ltedle
  • Tisíce lucidních snů

Všechno to začalo díky šťastné shodě náhod. Pár kamarádů se sešlo na pivku a začali si vyprávět své nejdivočejší cestovatelské historky. Jeden vyprávěl o tom, jak málem přišel o půlku nohy při potápění, druhý zase o tom, jak ho v Thajsku málem sežrali psi…A pak se to stalo – jeden z nás řekl: „Čau lidi, tohle musíme dát dohromady! Založíme blog, kde budeme sdílet všechny tyhle šílené zážitky!“ A tak se zrodila Cestovka Jihlava.

Od té doby je naší misí bavit vás našimi příběhy a zároveň vám dávat ty nejlepší tipy na výlety. Protože my jsme nejenom parta bláznů, ale taky zkušení cestovatelé, kteří už toho hodně zažili.Každý z nás má svůj obor – od horolezectví přes potápění až po obědvávání v těch nejpodivnějších lokálních putykách. Ale všechny nás spojuje vášeň pro dobrodružství a objevování nových míst.

Na našich stránkách najdete všechno – od seriózních průvodců po ty nejvtipnější historky, které vás rozesmějí k slzám. Nebojíme se mluvit o trapných situacích, ve kterých jsme se ocitli, ani o faux-paux, které jsme na svých cestách udělali. Všechno podáváme s nadhledem a pořádnou dávkou humoru.

Naše krédo? Žít naplno a nevynechat nic!

Přesně v tomhle duchu se nesou i naše příspěvky. Žádné suché encyklopedie, ale živé a autentické zážitky přímo od těch, kteří je prožili na vlastní kůži. Mísíme zde vážné s nevážným, emoce s praktikami a humorem se snažíme odlehčit i ty nejtěžší chvíle.

Naše redakce je tak trochu jako začarovaný kolotoč plný těch nejbizarnějších existencí. Vedle sebe tu sedí světáci a Švejkové, drsňáci i citlivky, upovídaní vyprávěči i flegmatici. Ale všichni táhneme za jeden provaz a společně tvoříme ten nejzábavnější a nejinspirativnější cestovatelský blog na světě!

Na co se můžete těšit v dalších měsících

Chystáme pro vás třeba návod, jak si zabezpečit domov před zloději, když budete na dovolené. Nebo žhavé tipy na nejlepší místa pro milovníky adrenalinu. Ale o tom si povíme až příště, žádné předčasné vyzrazování! Hlavně sledujte naše stránky a buďte připravení na novou dávku cestovatelského šílenství.