|

10 nejkrásnějších řek a jezer v Austrálii, které vás ohromí!

Vítejte, přátelé! Dnes se společně vypravíme na nezapomenutelnou cestu do Austrálie. Ačkoli je tato země pro své úchvatné pláže a fascinující divokou přírodu známá po celém světě, dnes se zaměříme na něco trochu jiného – naše 10 nejkrásnějších řek a jezer, které vás zcela jistě ohromí!

Jestliže jste přemýšleli, kam se vydat na svou další dovolenou, pak jste na správném místě. Tyto kouzelné vodní cesty a přírodní krásy vás zavedou do srdce australského kontinentu, kde se setkáte s neskutečným bohatstvím flóry a fauny. Pokud jste přírodovědci v srdci nebo jednoduše milovníci přírody, pak je tento článek pro vás.

Připravte se na úžasnou jízdu plnou dobrodružství a objevování. Budeme vás provázet nádhernými řekami, které se vinou skrz krajinu jako stříbrné hady, a jezery, která se třpytí pod sluncem jako drahokamy. Budeme popisovat jejich jedinečné vlastnosti, odvážné živočišné druhy, které v nich žijí, a navnadíme vás na nezapomenutelné fotografie, které vás přesvědčí, že tato místa musíte navštívit.

Nechte se tedy unést naší vášní pro přírodu australského kontinentu a pokračujte ve čtení, abyste odhalili 10 nejkrásnějších řek a jezer, které vás ohromí!

10 nejkrásnějších řek a jezer v Austrálii, které vás ohromí!

Austrálie, země úchvatných přírodních krás, je domovem mnoha ohromujících řek a jezer. Tyto vodní útvary nejenže poskytují útočiště pro bohatou faunu a flóru, ale také nabízejí úžasná místa pro turistiku, rybaření a relaxaci. Pokud hledáte inspiraci pro svou další dovolenou v Austrálii, připravili jsme pro vás seznam deseti nejkrásnějších řek a jezer, které vás jistě ohromí!

1. Jezero Hillier

Jezero Hillier, nacházející se na Middle Island ve Velkém příkopu na západním pobřeží Austrálie, je jedním z nejzajímavějších jezer na světě. Co je na něm tak unikátního? Jeho voda je výrazně růžová! Tato přírodní rarita je způsobena přítomností sinic, které produkují pigmenty, jež barví vodu do nádherných odstínů růžové. Je to jako kouzelná krajina z pohádky!

2. Řeka Murray

Řeka Murray je nejdelší řekou v Austrálii a poskytuje životní prostředí pro mnoho druhů rostlin a zvířat. Je obklopena úchvatnou krajinou, která se mění od zelených pastvin až po skalnaté soutěsky. Turisté si mohou vychutnat plavbu po řece, kde se jim naskytne možnost pozorovat místní divokou přírodu a prozkoumat malebná města ležící na březích řeky.

3. Jezero McKenzie

Jezero McKenzie, nacházející se na Velkém písečném ostrově ve Viktorii, je jedním z nejčistších jezer na světě. Jeho voda je tak průzračná, že se zdá být téměř neuvěřitelná. Okolní pláže s bílým pískem a azurově modrou vodou vytvářejí dokonalý ráj pro milovníky plážového života. Toto jezero je opravdu přírodním divem, které vás uchvátí svou krásou.

4. Řeka Franklin

Řeka Franklin, protékající národním parkem Franklin-Gordon Wild Rivers v Tasmánii, nabízí jedinečný zážitek pro dobrodruhy. Je známá svými divokými peřejemi a malebnými vodopády, které se vine přes horské lesy. Pro milovníky raftingu je to ideální místo, kde si mohou vychutnat adrenalinový zážitek a zároveň obdivovat nádhernou a nedotčenou přírodu.

5. Jezero Gippsland

Jezero Gippsland, nacházející se ve státě Victoria, je největší sladkovodní jezero v Austrálii. Jeho rozloha je neuvěřitelných 3548 kilometrů čtverečních! Okolní krajina je tvořena malebnými plážemi, písečnými dunami a úchvatnou divočinou. Toto jezero je oblíbeným místem pro rybaření, vodní sporty a procházky po pobřeží.

6. Řeka Derwent

Řeka Derwent, která protéká přes Hobart, hlavní město Tasmánie, je známá svou krásnou krajinou a bohatou historií. Na jejím břehu se nachází mnoho historických památek, jako například Port Arthur, které jsou svědectvím koloniální éry. Plavba po řece Derwent nabízí úžasné výhledy na okolní hory a údolí, které se postupně mění z bujné zeleně na skalnaté útesy.

7. Jezero Argyle

Jezero Argyle, které se nachází ve stejnojmenné oblasti v Západní Austrálii, je největším umělým jezerem v Austrálii. Jeho voda získává neuvěřitelně modrou barvu díky minerálům obsaženým v okolních skalách. Okolí jezera je obklopeno nádhernými pískovcovými útesy a zelenými lesy, které vytvářejí malebnou kulisu pro relaxaci a pikniky.

8. Řeka Ord

Řeka Ord, nacházející se na severozápadě Austrálie, je jednou z nejvýznamnějších řek v zemi. Je obklopena úrodnými zemědělskými oblastmi a tropickou krajinou. Plavba po řece Ord nabízí velkou šanci na pozorování místních druhů ptáků a krokodýlů, kteří jsou na této řece hojní. Je to skutečně unikátní zážitek, který vás pohltí do divoké a překrásné australské přírody.

9. Jezero Eyre

Jezero Eyre, které se nachází na jihozápadě Jižní Austrálie, je největším solným jezerem v Austrálii. Jeho povrch je tvořen bílými solnými krusty, které vytvářejí naprosto surreální krajinu. I přes svou slanost je jezero domovem mnoha druhů ptáků, kteří zde nacházejí potravu. Pro milovníky fotografie je toto jezero skutečným rájem, který nabízí nezapomenutelné snímky.

10. Řeka Liffey

Řeka Liffey, která protéká národním parkem Liffey Falls v Tasmánii, je synonymem pro klid a krásu. Je obklopena bujnými lesy a křišťálově čistými vodami, které tvoří kaskády vodopádů. Při procházce podél řeky se budete cítit, jako byste vstoupili do tajemného skřítkovského lesa. Je to místo, které vás okouzlí svou pohádkovou atmosférou.

Přírodní krása Austrálie je nevyčerpatelná a tato desítka nejkrásnějších řek a jezer je jen malým výběrem toho, co tato úžasná země nabízí. Vydejte se na cestu objevování australských vodních divů a připravte se na nezapomenutelné zážitky!

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejkrásnější řeky v Austrálii?

Austrálie je domovem několika úchvatných řek, které vás jistě ohromí svou krásou. Mezi nejkrásnější řeky v Austrálii patří například Murray River, která je nejdelší řekou v zemi a nabízí nádherné scenérie a možnosti pro vodní aktivity. Další nezapomenutelnou řekou je Franklin River, která protéká národním parkem Franklin-Gordon Wild Rivers a je obklopena divokou přírodou. Nevynechejte ani řeku Katherine River, která vytváří nádherné kaňony a vodopády v národním parku Nitmiluk.

2. Která je nejkrásnější jezero v Austrálii?

Austrálie je bohatá na malebná jezera, která vás okouzlí svými přírodními krásami. Jedním z nejkrásnějších jezer v zemi je Lake Hillier, které je proslulé svou růžovou barvou. Tato unikátní barva jezera je způsobena specifickými mikroskopickými řasami. Dalším úchvatným jezerem je Lake Eyre, které je největším slaným jezerem v Austrálii a nabízí fascinující pohledy na rozlehlou slanou poušť. Nezapomeňte také navštívit jezero Blue Lake, které se nachází v horách Mount Gambier a jeho intenzivní modrá barva vás zcela ohromí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *