|

10 neuvěřitelných jezer v Austrálii, která vám vezmou dech!

Víte, že Austrálie není jen o světoznámých plážích a křištálově modrém oceánu? Skrývá se zde také několik neuvěřitelných jezer, která vás naprosto uchvátí svou krásou! Pokud ještě nevíte, kam se vydat na svou další dovolenou, nebojte se, máme pro vás připraven seznam 10 jezer v Austrálii, která vám vezmou dech. Připravte se na úchvatné scenérie, průzračnou vodu a zážitky, které si budete pamatovat celý život. Takže pokud chcete objevit jedinečnou australskou přírodu a zažít dobrodružství, neodkládejte čtení dále!

10 neuvěřitelných jezer v Austrálii, která vám vezmou dech!

Oceánský ostrov Austrálie je domovem mnoha úchvatných přírodních krás, a jednou z nich jsou i její nádherná jezera. Pokud jste nadšenci do přírody a toužíte po dobrodružství, nezapomeňte si v Austrálii prohlédnout tato deset úžasných jezer, která vám opravdu vezmou dech!

1. Jezero Hillier

První na našem seznamu je jezero Hillier, které se nachází na ostrově Middle Island ve Western Australia. Jedinečná barva jezera, která se zdá být přímo z pohádky, je způsobena přítomností mikroorganismů a slanou vodou. Pokud hledáte jedinečné místo pro svou fotogalerii, jezero Hillier je pro vás to pravé!

2. Jezero McKenzie

Jezero McKenzie se nachází na Fraserově ostrově v Queenslandu. Toto jezero je jedním z nejčistších na světě a jeho voda je tak průzračná, že se zdá být téměř neviditelná. Můžete si zde užívat koupání nebo si jen tak sednout na jeho břehy a užívat si krásu okolní přírody.

3. Jezero Blue Lake

Jezero Blue Lake se nachází v horách Mount Gambier v Jižní Austrálii. Toto jezero je známé svou intenzivní modrou barvou, která se mění v průběhu roku. V létě je jezero nejjasnější, zatímco v zimě získává zelenkavý nádech. Jezeru dominuje impozantní okolní krajina, která je oblíbená mezi turisty i místními obyvateli.

4. Jezero Gippsland

Jezero Gippsland, které se nachází ve státě Victoria, je jedním z největších jezer v Austrálii. Toto jezero je známé svými úchvatnými lagunami a přírodními rezervacemi. Můžete si zde vyzkoušet rybaření, plavání nebo si prostě jen užívat klidu a pohody, kterou přináší tato malebná lokalita.

5. Jezero St. Clair

Jezero St. Clair se nachází v Tasmánii a je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v Austrálii. Jeho okouzlující horské pozadí a průzračná voda vytvářejí idylickou scenérii. Jezerem se můžete proplavit na lodi nebo si užít pěší výlet kolem jeho břehů a objevit skryté zákoutí tohoto nádherného místa.

6. Jezero Barrine

Jezero Barrine se nachází v deštném pralese Queenslandu a je jedním z nejstarších jezer na světě. Toto jezero je obklopeno překrásnou přírodou, která je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Můžete se projet na lodi nebo si vyrazit na procházku po okolních turistických stezkách a objevit bohatství této úžasné lokality.

7. Jezero Argyle

Jezero Argyle, které se nachází v Západní Austrálii, je největší umělé jezero v Austrálii. Toto jezero vzniklo vybudováním přehrady na řece Ord a je známé svými nádhernými horizonty a pestrobarevnou krajinou. Můžete si zde užívat vodních aktivit, jako je plavání nebo vodní lyžování, a zároveň obdivovat krásu okolních skalnatých hor.

8. Jezero Dove

Jezero Dove, které se nachází v Národním parku Royal v Novém Jižním Walesu, je jedním z nejmalebnějších jezer v Austrálii. Jeho klidné vody a okouzlující okolní krajina přitahují návštěvníky z celého světa. Můžete si zde pronajmout kajak nebo se procházet po okolních stezkách a objevovat krásy tohoto nádherného místa.

9. Jezero Bonney

Jezero Bonney se nachází v Jižní Austrálii a je oblíbené mezi rybáři i vodními sportovci. Toto jezero je známé svými čistými vodami a bohatstvím rybích druhů. Můžete si zde vyzkoušet rybaření nebo si prostě jen užívat klidu a pohody na jeho březích.

10. Jezero Eyre

Jezero Eyre, které se nachází v Jižní Austrálii, je největším solným jezerem v Austrálii. Toto jezero je známé svou unikátní krajinou a je oblíbené mezi fotografy i milovníky přírody. Můžete se zde projít po jeho ploše a sledovat zářivé západy slunce nad solnou krustou, což je skutečně magický zážitek.

Pokud plánujete cestu do Austrálie, nezapomeňte si prohlédnout alespoň některá z těchto úžasných jezer. Každé z nich má své vlastní kouzlo a nabízí jedinečný zážitek. Austrálie je skutečně země plná překvapení a jezera jsou jen jedním z mnoha důvodů, proč se zde cítíte jako v pohádce.

Často Kladené Otázky

1. Jaká je jedinečnost jezer v Austrálii, která vás ohromí?

Odpověď: Jezera v Austrálii jsou opravdu ohromující svou jedinečností. Každé jezero má něco zcela originálního, co vás prostě vezme dech. Můžete obdivovat krystalicky čistou vodu, která se třpytí v nejrůznějších odstínech modré, nebo se vydat na procházku kolem jezera obklopeného nádhernou australskou přírodou. Každé jezero má svůj vlastní příběh a nabízí jedinečnou atmosféru, která vás zcela pohltí.

2. Která jezera v Austrálii jsou nejvíce fascinující a stojí za to je navštívit?

Odpověď: V Austrálii najdete mnoho fascinujících jezer, která stojí za to navštívit. Mezi nejvíce ohromujícími patří například Jezero Hillier s jeho neuvěřitelně růžovou barvou, nebo Jezero Blue Lake, které se mění z intenzivně modré na stříbřitě šedou barvu. Dalšími nádhernými jezery jsou Jezero Gippsland Lakes s jeho malebnými ostrovy, nebo Jezero Lake Eyre, které se občas promění v obrovské slané jezero. Navštěvovat tato jezera je jako objevovat kousky australského ráje, které vám vezmou dech svojí jedinečností a krásou.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *