|

10 neuvěřitelných jezer v Austrálii, která vás ohromí!

Víte, že Austrálie není jen pouze známá svými plážemi a divokou přírodou? Skrývá totiž mnoho neuvěřitelných jezer, která vás naprosto ohromí! Pokud máte chuť se nechat unést do světa překrásných vodních ploch, pak vám tento článek rozhodně nesmí uniknout. Připravte se na překvapení a zároveň na dobrodružství, které vás provede nejúchvatnějšími jezery, jež Austrálie nabízí. Od tajemných modrých jezer až po krátery plné života – máme pro vás neuvěřitelných 10 přírodních skvostů, které vás uchvátí. Přidejte se k nám na tuto cestu objevování a zažijte jedinečné dobrodružství!

10 neuvěřitelných jezer v Austrálii, která vás ohromí!

V Austrálii se nachází mnoho překrásných jezer, která vás svou krásou a unikátností okouzlí. Pokud milujete přírodu a rádi objevujete nová místa, pak byste si neměli nechat ujít tato neuvěřitelná jezera. Připravte se na cestu plnou dobrodružství a zážitků!

1. Jezero Hillier

Jezero Hillier se nachází na malém ostrově Middle Island ve Velkém korálovém útesu. Jeho neuvěřitelná růžová barva je důsledkem přítomnosti mikroskopických řas a bakterií. Tato výjimečná barevnost jezera přitahuje mnoho turistů z celého světa.

2. Jezero Blue Lake

V horách Mount Gambier se skrývá jedno z nejkrásnějších jezer v Austrálii – Blue Lake. To se každý rok mění z modrého na šedivou barvu. Místní domorodci věří, že toto jezero je posvátné a má zázračné uzdravující schopnosti.

3. Jezero Lake McKenzie

Ve Fraserově ostrově se nachází jedno z nejčistších jezer na světě – Lake McKenzie. Jeho průzračná voda a bílý písek vytvářejí dokonalou kombinaci. Toto jezero je oblíbeným místem pro plavání a odpočinek.

4. Jezero Lake Eyre

Jezero Eyre je největší slané jezero v Austrálii. Jeho rozloha se mění v závislosti na srážkách, což znamená, že někdy je toto jezero úplně suché. Nicméně, když je plné vody, je to nádherný pohled a magnet pro ornitology, kteří zde mohou pozorovat vzácné druhy ptáků.

5. Jezero Lake Argyle

Jezero Argyle se nachází v Západní Austrálii a je jedním z největších umělých jezer na světě. Jeho rozloha je obrovská a nabízí neuvěřitelné možnosti pro rybaření a vodní sporty. Zároveň je toto jezero domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně sladkovodních krokodýlů.

6. Jezero Lake St Clair

Jezero St Clair se nachází v národním parku Cradle Mountain-Lake St Clair. Je to nejhlubší jezero v Austrálii a jeho okolí je obklopeno nádhernými horskými krajinami. Toto místo je ideální pro pěší turistiku a pozorování divoké přírody.

7. Jezero Lake Gairdner

Jezero Gairdner je slané jezero, které se nachází v Jižní Austrálii. Jeho rozloha je obrovská a bílá solná kůra na jeho povrchu vytváří fascinující optický klam. Toto jezero je také oblíbeným místem pro závody na soli.

8. Jezero Lake Pedder

Jezero Pedder je umělé jezero v Tasmánii. Jeho voda je krásně modrá a okolní krajinu tvoří hory a lesy. Toto jezero je ideálním místem pro rybaření, plavání a pikniky.

9. Jezero Lake Barrine

Jezero Barrine je krásné kráterové jezero, které se nachází v národním parku Wooroonooran v Queenslandu. Jeho voda je zelená a je obklopeno tropickým pralesem. Turisté si zde mohou pronajmout čluny a prozkoumat okolní přírodu.

10. Jezero Lake Eacham

Jezero Eacham je dalším kráterovým jezerem v Queenslandu. Má průzračnou vodu a je obklopeno deštným pralesem. Turisté mohou plavat, šnorchlovat a dokonce i vidět vzácné druhy rostlin a zvířat, které žijí v okolním lese.

Na závěr, Austrálie je domovem mnoha překrásných jezer, která vás svou krásou a unikátností ohromí. Bez ohledu na to, jestli jste milovník přírody, dobrodružství nebo jednoduše rádi objevujete nová místa, tato jezera vás určitě nadchnou. Během vaší cesty se nezapomeňte zastavit a prozkoumat jejich krásu na vlastní oči!

Často Kladené Otázky

Na jakém kontinentu se nachází neuvěřitelná jezera v Austrálii?

Neuvěřitelná jezera v Austrálii se nachází na kontinentu Austrálie, který je znám svou rozmanitou přírodou a nádhernými scenériemi.

Jaká jsou některá z neuvěřitelných jezer v Austrálii, která mohou ohromit?

Některá z neuvěřitelných jezer v Austrálii, která mohou ohromit, zahrnují:
1. Jezero Hillier: Růžové jezero na Middle Island je fascinující přírodní zázrak.
2. Jezero Blue Lake: Modré jezero na Mount Gambier je jedním z nejhlubších sopečných jezer na světě.
3. Jezero Lake McKenzie: Průzračně čisté jezero na Fraserově ostrově nabízí nádherné bílé písečné pláže.
4. Jezero Lake Eyre: Největší slané jezero v Austrálii, které se periodicky zasype vodou a vytvoří úchvatné zrcadlové povrchy.
5. Jezero Lake Hillier: Další růžové jezero v Austrálii, které je obklopené zelenou vegetací a modrou vodou.
6. Jezero Lake Argyle: Velké umělé jezero s množstvím ostrovů a nádhernými výhledy na horstva z okolí.
7. Jezero Lake Barrine: Kráterové jezero v deštném pralese s možností pozorování divoké přírody.
8. Jezero Lake Jindabyne: Velké jezero obklopené horami, ideální pro vodní sporty a rekreační aktivity.
9. Jezero Lake St Clair: Nejhlubší jezero v Austrálii s okouzlujícím horským okolím.
10. Jezero Lake Wendouree: Oblíbené jezero v Ballarat s krásnou promenádou a možností vodních aktivit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *