10 nejlepších pláží v Chorvatsku, které musíte navštívit!

Vítáme vás u našeho průvodce po 10 nejlepších pláží v Chorvatsku, které prostě musíte navštívit! Pokud jste fanoušky slunce, moře a písku, pak jste na správném místě. Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi a úchvatnými krajinami a my vám přinášíme ty nejzajímavější a nejmalebnější z nich.

Představíme vám místa, kde můžete ponořit své nohy do křišťálově čisté vody, rozprostřít plážový ručník na jemném písku a užívat si slunného dne s rodinou a přáteli. Ať už preferujete pláže s útesy, romantické zátoky nebo rozlehlé pláže s vlnami vhodnými pro surfování, v našem průvodci najdete to pravé pro vás.

Ale nejenže vám ukážeme ty nejlepší pláže, ale také vám přineseme informace o okolních atrakcích a aktivitách, které můžete v dané lokalitě vyzkoušet. Od malebných rybářských vesnic až po historická města plná památek, Chorvatsko nabízí mnohem víc než jen sluneční koupání.

Takže neváhejte a čtěte dál! Objevte nádherné pláže, které vás okouzlí svou krásou a nabídnou nezapomenutelné zážitky. Chorvatsko je připraveno vás přivítat s otevřenými náručími a my vám ukážeme, kam se vydat, abyste si užili ty nejlepší pláže, které si zasloužíte.

10 nejlepších pláží v Chorvatsku, které musíte navštívit!

Chorvatsko, země s neuvěřitelnými pobřežními scenériemi a krásnými plážemi, láká návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte na dovolenou do této úchvatné země, neměli byste vynechat návštěvu jejích nejlepších pláží. Zde je seznam 10 pláží v Chorvatsku, které prostě musíte vidět!

1. Pláž Zlatni Rat, Brač

Pláž Zlatni Rat na ostrově Brač je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku. Její charakteristický tvar do podoby rohu ji dělá unikátní. Tato pláž je oblíbená mezi surfaři díky svým ideálním větrným podmínkám. V blízkosti pláže najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat osvěžující nápoje a lahodné pokrmy.

2. Pláž Stiniva, Vis

Pláž Stiniva na ostrově Vis je jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Je obklopena vysokými útesy, které vytvářejí malebnou zátoku s tyrkysově modrou vodou. Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od turistických davů.

3. Pláž Punta Rata, Brela

Pláž Punta Rata v Brelách je často označována jako jedna z nejkrásnějších pláží na Jadranu. Je obklopena borovicovými lesy a nabízí dokonalou kombinaci bílého písku, tyrkysové vody a dramatických útesů. Na této pláži si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a užít si relaxaci pod slunečními paprsky.

4. Pláž Sakarun, Dugi Otok

Pláž Sakarun na ostrově Dugi Otok je jednou z nejúžasnějších pláží v Chorvatsku. Je známá svou bílou pláží a průzračnou vodou. Tato pláž je ideální pro potápění a šnorchlování, protože v její blízkosti se nachází několik potopených vraků a korálových útesů.

5. Pláž Rajska Plaža, Rab

Pláž Rajska Plaža na ostrově Rab je jednou z nejvíce navštěvovaných pláží v Chorvatsku. Je známá svými plochými písečnými břehy a klidnou vodou. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože je zde mělké a teplé moře. Okolí pláže nabízí také mnoho možností pro vodní sporty a zábavu.

6. Pláž Dubovica, Hvar

Pláž Dubovica na ostrově Hvar je skrytým pokladem Chorvatska. Je ukrytá v malé zátoce s úchvatným výhledem na azurové moře. Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a romantiku, protože není příliš přeplněná turisty. V blízkosti pláže najdete také tradiční dalmatskou restauraci, kde si můžete vychutnat lahodné místní speciality.

7. Pláž Bačvice, Split

Pláž Bačvice v Splitu je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku. Je oblíbená mezi místními obyvateli i turisty díky své blízkosti k centru Splitu. Tato pláž je ideální pro ty, kteří si chtějí užít slunce a moře, ale zároveň si užít také živou atmosféru města. Na pláži najdete mnoho plážových barů a restaurací, kde můžete ochutnat tradiční chorvatská jídla.

8. Pláž Šunj, Lopud

Pláž Šunj na ostrově Lopud je jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Je známá svým jemným pískem a klidnou vodou. Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci daleko od turistických davů. V blízkosti pláže najdete také několik kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat osvěžující nápoje a lahodné pokrmy.

9. Pláž Ploče, Omis

Pláž Ploče v Omisu je jednou z nejkrásnějších písečných pláží na pobřeží Dalmácie. Je obklopena vysokými horami a nabízí úchvatné výhledy na moře. Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Můžete si zde také pronajmout vodní sportovní vybavení a vyzkoušet si například windsurfing nebo jízdu na vodním skútru.

10. Pláž Rajska Plaža, Makarska

Pláž Rajska Plaža v Makarské je jednou z nejdelších pláží na chorvatském pobřeží. Je známá svým jemným štěrkem a průzračnou vodou. Tato pláž je ideální pro ty, kteří si chtějí užít slunečních paprsků a klidného moře. V blízkosti pláže najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské jídlo a nápoje.

Chorvatsko je plné nádherných pláží, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, zda hledáte klid a odpočinek nebo živou atmosféru a zábavu, určitě si na své příští dovolené v Chorvatsku najdete pláž, která vás nadchne svou krásou a pohostinností.

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejkrásnější pláže v Chorvatsku?

Chorvatsko je domovem několika úchvatných pláží, které vám vezmou dech. Mezi nejlepšími se nachází:
– Pláž Zlatni Rat v Bolu, která je známá svým neobvyklým tvarem a krásným bílým pískem.
– Pláž Punta Rata v Brelách, kterou zdobí úchvatná příroda a čisté tyrkysové moře.
– Pláž Stiniva na ostrově Vis, která je obklopena vysokými útesy a vytváří tak malebný záliv.
– Pláž Sakarun na ostrově Dugi Otok, která vás okouzlí svou křišťálově čistou vodou a jemným pískem.
– Pláž Ploče v Bašce na ostrově Krk, která je ideální pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře.

2. Jaké aktivity mohu na těchto plážích v Chorvatsku provádět?

Na těchto nejlepších plážích v Chorvatsku je spousta aktivit, které můžete vyzkoušet. Například:
– Potápění a šnorchlování v tyrkysově modrém moři, kde můžete objevovat podmořský svět a korálové útesy.
– Půjčení kajaku nebo paddleboardu a projížďka kolem okolních ostrůvků a skalnatých pobřeží.
– Plavání a opalování na slunečních dekách a lehátkách, které jsou k dispozici na pláži.
– Hraní plážového volejbalu se svými přáteli nebo rodinou.
– Procházky po pobřeží a objevování malebných pláží a zátok.

Vyberte si pláž, která vás nejvíce zaujme a užijte si nezapomenutelný čas na chorvatském pobřeží!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *