10 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které musíte vidět!

Vítejte uživatelé! Dnes se společně vydáme na virtuální cestu do slunného Chorvatska, země plná magických pláží a tyrkysového moře. Pokud rádi trávíte své dovolené u vody, tak neodcházejte! V tomto článku vám představím 10 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které byste rozhodně neměli minout. Od vzdálených útesů až po písečné zátoky, Chorvatsko má pro každého něco kouzelného. Takže se pohodlně usaďte, připravte si sluneční brýle a nechte se unést naším popisem těchto nádherných pláží. Rozhodně se máte na co těšit!

10 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které musíte vidět!

1. Pláž Zlatni Rat, Brač

Na vrcholu mého seznamu nejkrásnějších pláží v Chorvatsku se nachází Zlatni Rat na ostrově Brač. Tato pláž je známá svou unikátní podlouhlou a pohyblivou písečnou špičkou, která se mění podle přílivu a větru. Okolní tyrkysové moře a horské pozadí vytvářejí malebnou krajinu, která je prostě ohromující.

2. Pláž Sv. Ivan, Cres

Pokud hledáte klid a odpočinek, pláž Sv. Ivan na ostrově Cres je tou správnou volbou. Tato tichá a opuštěná pláž je obklopena strmými útesy a krásnými borovicovými lesy. Moře je zde průzračně modré a ideální pro potápění a šnorchlování.

3. Pláž Rajska, Rab

Rajska pláž na ostrově Rab je jako přírodní ráj. Její jemný písek a teplé vody Jadranu jsou ideální pro rodinné dovolené. Pláž je dobře vybavená s různými vodními sporty a restauracemi, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni.

4. Pláž Stiniva, Vis

Pokud jde o dramatické scenérie, pláž Stiniva na ostrově Vis je naprosto úchvatná. Tato malá pláž je ukrytá v úzkém zálivu a obklopena vysokými skalami. K dosažení pláže je nutné sejít strmým schodištěm, ale výhled stojí za to. Moře je zde klidné a ideální pro relaxaci.

5. Pláž Punta Rata, Brela

Pláž Punta Rata v Brela je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na jadranském pobřeží. Její bílý oblázkový písek a tyrkysově modré moře vytvářejí nádherný kontrast. Pláž je obklopena stinnými borovicemi a nabízí různé sportovní aktivity.

6. Pláž Sakarun, Dugi Otok

Pláž Sakarun na ostrově Dugi Otok je považována za jednu z nejkrásnějších pláží ve východní části Chorvatska. Její bílý písek a průzračně modré moře vytvářejí tropickou atmosféru. Pláž je obklopena bujnou vegetací a je ideálním místem pro relaxaci a opalování.

7. Pláž Nugal, Makarska

Pro ty, kteří hledají odlehlou a nedotčenou pláž, je Nugal v Makarské ideální volbou. Tato pláž se nachází v malebné zátoce a je obklopena strmými skalami a borovicovými lesy. Přístup k pláži je trochu dobrodružství, ale když se tam dostanete, budete odměněni klidem a soukromím.

8. Pláž Lubenice, Cres

Pláž Lubenice na ostrově Cres je skrytým pokladem. Nachází se ve starobylém městě Lubenice a je přístupná pouze po strmém sestupu po kamenných schodech. Ale jakmile se dostanete na pláž, budete ohromeni nádherným výhledem na Jadran a okolní ostrovy.

9. Pláž Stara Baška, Krk

Pláž Stara Baška na ostrově Krk je známá svými úchvatnými skalnatými útesy a azurovými vodami. Tato pláž je také oblíbená mezi potápěči a šnorchlování. Okolní krajina je plná zeleně a poskytuje útočiště od letního slunce.

10. Pláž Ploče, Dubrovnik

Pláž Ploče v Dubrovníku je ideálním místem pro ty, kteří chtějí kombinovat plážové radovánky s prohlídkou historického města. Tato oblázková pláž se nachází hned vedle starého města a nabízí úchvatný výhled na opevnění a Jadran.

Chorvatsko je plné nádherných pláží, které stojí za to navštívit. Od malebných zátok až po dramatické skalní útesy, tato země nabízí širokou škálu pláží pro každého. Ať už hledáte klid a odpočinek nebo dobrodružství a vzrušení, Chorvatsko má pláž, která splní vaše přání.

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejkrásnější pláže v Chorvatsku?

Chorvatsko je domovem mnoha úchvatných pláží, ale mezi nejkrásnějšími jsou tyto desítky. Začněme s Pláží Zlatni Rat na ostrově Brač, která je známá svým pískovým útvarem ve tvaru rohu. Další nádhernou pláží je Pláž Sakarun, která se nachází na ostrově Dugi Otok a překvapí vás svou bílou písčitou pláží a tyrkysově modrou vodou. Pokud hledáte klid a odpočinek, měli byste navštívit Pláž Stiniva na ostrově Vis. Je ukrytá v úzké zátoce a nabízí úchvatnou krajinu. Nezapomeňme také na Pláž Punta Rata v městečku Brela, která je oblíbená pro své krystalky čistou vodu a písečnou pláž. A konečně, Pláž Rajska na ostrově Rab, která svými jemnými písečnými plážemi a bohatým podmořským světem láká návštěvníky z celého světa.

2. Jak se dostanu na nejkrásnější pláže v Chorvatsku?

Cesta na nejkrásnější pláže v Chorvatsku může být snadná. Pokud se rozhodnete cestovat letecky, nejbližší letiště k Pláži Zlatni Rat je v městě Split. Po příletu můžete využít přívoz na ostrov Brač, kde se pláž nachází. Pokud se chystáte na Pláž Sakarun, můžete letět do Zadaru nebo Splitu a pak se přepravit trajektem na ostrov Dugi Otok. Pro Pláž Stiniva můžete také letět do Splitu nebo Zadaru a poté se přepravit trajektem na ostrov Vis. Pokud se plánujete vydat na Pláž Punta Rata, nejbližší letiště je v Splitu. Můžete se pak dostat do města Brela autobusem nebo taxíkem. A nakonec, pro Pláž Rajska je nejbližší letiště v Rijece. Po příletu si můžete pronajmout auto a dostat se na ostrov Rab trajektem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *