10 nejkrásnějších pláží v Maďarsku, které musíte vidět

Víte, že Maďarsko, známé spíše svými termálními lázněmi a historickými památkami, skrývá také některé z nejkrásnějších pláží ve střední Evropě? Ano, možná je to překvapení, ale právě dnes vám přinášíme seznam 10 nejkrásnějších pláží v Maďarsku, které musíte vidět! Pokud jste milovníkem slunce, písku a osvěžujícího pobytu u vody, nebojte se, že v Maďarsku na to nepřijdete. Od malebných jezer až po řeky obklopené přírodou – Maďarsko nabízí něco pro každého. A jestli jste zvědaví, jaké to jsou pláže, nechte se nalákat na další část tohoto článku, který vám představí ty nejkrásnější a nejzajímavější pláže, které si zaslouží vaši pozornost.

10 nejkrásnějších pláží v Maďarsku, které musíte vidět

1. Pláž Lupa

Pláž Lupa je jedním z nejpopulárnějších letovisek v Maďarsku. Nachází se na břehu jezera Balaton, které je známé pro svou krásnou modrou vodu a písečné pláže. Pláž Lupa je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, ať už si chcete zaplavat nebo se opalovat na slunci. Obklopena zelenými lesy a malebnou krajinou, tato pláž nabízí nádherné výhledy a klidné prostředí.

2. Pláž Tihany

Pláž Tihany se nachází na poloostrově Tihany, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst na jezeře Balaton. Tato pláž je známá svými čistými vodami a úchvatnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Můžete si zde vychutnat osvěžující koupání nebo si pronajmout vodní sportovní vybavení a vyzkoušet si například windsurfing nebo paddleboarding.

3. Pláž Zamárdi

Pokud hledáte živější plážový zážitek, pak je pláž Zamárdi tou správnou volbou. Tato pláž se nachází také na jezeře Balaton a je oblíbená mezi mladými lidmi a rodinami s dětmi. Nabízí širokou škálu vodních atrakcí, včetně skluzavek a trampolín, které zaručují zábavu pro všechny. Navíc zde najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat osvěžující nápoje a lahodné pokrmy.

4. Pláž Balatonfüred

Pláž Balatonfüred je ideálním místem pro ty, kteří si přejí kombinovat relaxaci na pláži s prozkoumáváním okolního města. Tato pláž se nachází v blízkosti centra města Balatonfüred a nabízí nádherný výhled na jezero Balaton a okolní hory. Můžete si zde zaplavat v čisté vodě jezera nebo si vychutnat pohodlí plážových lehátek a slunečníků. Po koupání se můžete projít po malebných uličkách města a objevit jeho historické památky a lázeňské domy.

5. Pláž Siofok

Pláž Siofok je největší a nejrušnější pláž na jezeře Balaton. Nachází se v srdci stejnojmenného letoviska a je oblíbená mezi mladými lidmi a party nadšenci. Tato pláž nabízí širokou škálu aktivit, včetně vodních sportů, beach volejbalu a nočního života. Pokud hledáte pláž, která nikdy nespí a nabízí nekonečnou zábavu, pláž Siofok je pro vás to pravé místo.

6. Pláž Heviz

Pláž Heviz se nachází v blízkosti slavné termální jezera Heviz, které je známé svými léčivými vlastnostmi. Tato pláž je ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci koupání a léčení. Můžete si zde vychutnat teplé a léčivé vody jezera Heviz nebo si dopřát masáže a wellness procedury v blízkých lázních. Pláž Heviz nabízí jedinečný zážitek, který si budete pamatovat navždy.

7. Pláž Balatonlelle

Pláž Balatonlelle je další pláž na jezeře Balaton, kterou byste neměli vynechat. Tato pláž je známá svou jemnou pískovou pláží a klidnou atmosférou. Můžete si zde užít slunečního záření na pláži nebo si pronajmout vodní kolo a prozkoumat okolní jezero. Pro ty, kteří hledají odpočinek a klid, je pláž Balatonlelle ideální volbou.

8. Pláž Velence

Pláž Velence se nachází na břehu jezera Velence, které je známé svými teplými vodami a příjemným prostředím. Tato pláž je vhodná nejen pro koupání, ale také pro různé vodní aktivity, jako je například windsurfing nebo rybaření. Pokud hledáte relaxaci a klidnou atmosféru, pláž Velence je pro vás ideální destinací.

9. Pláž Baja

Pláž Baja se nachází na břehu řeky Dunaj, nedaleko maďarsko-srbské hranice. Tato pláž je jedinečná svým umístěním a nabízí nádherný výhled na řeku a okolní krajinu. Můžete si zde vychutnat osvěžující koupání v řece nebo si pronajmout kajak a prozkoumat okolní přírodu. Pláž Baja je ideálním místem pro ty, kteří hledají netradiční plážový zážitek.

10. Pláž Budapest

Ano, je to možné! I v Budapešti, hlavním městě Maďarska, najdete pláž. Pláž Margitsziget se nachází na ostrově Margit, který je považován za zelený útočiště v srdci města. Tato pláž nabízí bazény, skluzavky a příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Můžete si zde vychutnat sluneční paprsky a osvěžující koupání, aniž byste museli opustit město.

Objevte krásu maďarských pláží

Maďarsko může být známé především svými termálními lázněmi a historickými památkami, ale země také nabízí několik nádherných pláží, které stojí za to navštívit. Bez ohledu na to, jestli hledáte místo pro relaxaci a klid, nebo chcete zažít živou atmosféru a vodní sporty, maďarské pláže mají co nabídnout. Vydejte se na cestu a objevte krásu těchto deseti nejkrásnějších pláží v Maďarsku.

Často Kladené Otázky

Které jsou nejkrásnější pláže v Maďarsku, které musíte vidět?

Maďarsko, sice nemá přístup k moři, ale nabízí několik úchvatných pláží kolem svých jezer. Zde jsou 10 nejkrásnějších pláží, které byste neměli minout:

1. Pláž Tihany na jezeře Balaton – Tato pláž je známá svým pískem a čistou vodou. Můžete si zde užít slunění, plavání a vodní sporty.

2. Pláž Zalakaros na jezeře Balaton – Tato termální pláž je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat a zároveň si užít léčivé účinky termálních pramenů.

3. Pláž Sziget na jezeře Velký Balaton – Tato pláž je velmi oblíbená mezi rodinami s dětmi díky mělké vodě a různým atrakcím, jako jsou skluzavky a hřiště.

4. Pláž Keszthely na jezeře Balaton – Tato pláž se nachází v blízkosti historického zámku Festetics a nabízí krásný výhled na jezero. Je ideální pro procházky a pikniky.

5. Pláž Hévíz na jezeře Hévíz – Tato pláž je známá díky jezeru s termální vodou, která je jednou z největších termálních jezer na světě. Můžete si zde užít relaxaci a léčebné koupele.

6. Pláž Siófok na jezeře Balaton – Tato pláž je oblíbená mezi mladými lidmi díky svému živému nočnímu životu a různým plážovým akcím.

7. Pláž Fonyód na jezeře Balaton – Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho. Můžete si zde užít krásné slunečné dny a klidnou atmosféru.

8. Pláž Zamárdi na jezeře Balaton – Tato pláž je známá svým pískem a čistou vodou. Nabízí také různé sportovní aktivity, jako je plážový volejbal a fotbal.

9. Pláž Balatonföldvár na jezeře Balaton – Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí. Můžete si zde užít relaxaci a krásné výhledy na jezero.

10. Pláž Balatonlelle na jezeře Balaton – Tato pláž je oblíbená mezi rodinami s dětmi díky písku, mělké vodě a různým atrakcím, jako jsou trampolíny a skluzavky.

Takže ať už hledáte relaxaci, zábavu nebo krásné výhledy, maďarské pláže nabízejí něco pro každého. Vyberte si tu, která vás nejvíce láká a užijte si nezapomenutelný čas u vody!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *