7 nejlepších pláží v Chorvatsku, které vás doslova okouzlí!

Vítejte na pobřeží krásného Chorvatska! Pokud milujete slunce, moře a nezapomenutelné dovolené, pak jste na správném místě. Dnes vás provedeme sedmi nejlepšími plážemi, které vás doslova okouzlí a přenesou do ráje na zemi. Připravte se na úchvatné výhledy, průzračnou vodu a písečné pláže, které vám vezmou dech. Ale nebojte se, to není všechno! Následující článek vám představí nejen tyto skvosty, ale také vám poskytne užitečné tipy a informace, které vám pomohou naplánovat vaši vysněnou dovolenou v Chorvatsku. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět, a abyste se připravili na nezapomenutelný zážitek na chorvatských plážích!

Obsah

7 nejlepších pláží v Chorvatsku, které vás doslova okouzlí!

Chorvatsko – země, která leží na jihovýchodě Evropy, a kterou omývá Jaderské moře, je domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou slunce, písku a tyrkysové vody, pak je Chorvatsko tou správnou volbou. Zde je seznam sedmi nejlepších pláží, které vás doslova okouzlí!

Chorvatsko je známé svou nádhernou pobřežní linií, která nabízí řadu malebných a malebných pláží. Od opuštěných skalnatých zátok až po rozlehlé písečné pláže, každý návštěvník najde místo, které odpovídá jeho představám o dokonalé plážové dovolené.

1. Pláž Zlatni Rat – Brač

Zlatni Rat je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Nachází se na ostrově Brač a je známá svou neobvyklou podobou – pláž se táhne do moře jako roh. Tato jedinečná útvar vytváří nezapomenutelný pohled a nabízí ideální podmínky pro opalování a vodní sporty. Písek na pláži je jemný a zlatý, a voda je průzračná a osvěžující. Pláž Zlatni Rat je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku.

2. Pláž Punta Rata – Brela

Punta Rata je pláž nacházející se v přímořském městečku Brela. Tato pláž je obklopena krásnými skalami a borovicovým lesem, který poskytuje příjemný stín. Písek na pláži je jemný a zlatý, a voda je křišťálově čistá. Punta Rata je také domovem k několika úchvatným skalním útesům, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Tato pláž se řadí mezi nejkrásnější pláže v celé Evropě a její scenérie je opravdu ohromující.

3. Pláž Stiniva – Vis

Pláž Stiniva je ukrytá v malebné zátoce na ostrově Vis. Prostředí této pláže je naprosto úchvatné – okolní skalnaté útesy a tyrkysová voda tvoří kombinaci, která je jedinečná. Pláž je přístupná pouze lodí nebo po strmém výstupu ze skal. Toto místo je ideální pro milovníky klidu a přírody, kteří si chtějí užít opravdového ráje na zemi.

4. Pláž Nugal – Makarska

Pláž Nugal je jednou z nejdivočejších pláží v Chorvatsku. Nachází se poblíž města Makarska a je obklopena vysokými skalami a zelenými kopcemi. Pláž je přístupná pouze po krátké túře, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří hledají odlehlost a klid. Písek na této pláži je hrubý a štěrkovitý, a voda je nádherně azurová. Pláž Nugal je skutečným skrytým pokladem, který si zaslouží vaši návštěvu.

5. Pláž Sakarun – Dugi Otok

Pláž Sakarun se nachází na ostrově Dugi Otok a je známá svou bílou pláží a tyrkysovou vodou. Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Okolní prostředí je velmi přírodní a nedotčené, což dává pláži Sakarun jedinečnou atmosféru. Voda je průzračná a osvěžující, a písek je jemný a bílý. Pláž Sakarun je skvělým místem pro relaxaci a užívání si krás chorvatského pobřeží.

6. Pláž Rajska plaža – Rab

Rajska plaža, známá také jako „Rajská pláž“, je jednou z nejznámějších pláží na ostrově Rab. Tato pláž je opravdu rájem pro milovníky slunce a moře. Písek na pláži je jemný a bílý, a voda je teplá a průzračná. Rajska plaža je velmi oblíbená pro své ideální podmínky pro plavání a opalování. Mnoho návštěvníků si také užívá vodní sporty, jako je šnorchlování a potápění. Pokud hledáte pláž, která vám poskytne nezapomenutelný zážitek, Rajska plaža je pro vás to pravé místo.

7. Pláž Ploče – Baška Voda

Poslední, ale rozhodně ne nejméně důležitá, je pláž Ploče, která se nachází v blízkosti města Baška Voda. Tato pláž je známá svým čistým pískem a azurovou vodou. Je zde také mnoho stínících možností, jako jsou borovicové lesy, které poskytují příjemný únik před sluncem. Pláž Ploče je ideálním místem pro rodiny s dětmi, protože voda je klidná a mělká. Tato pláž nabízí vše, co potřebujete pro dokonalý den na pláži.

Závěr

Chorvatsko je plné nádherných pláží, které lákají návštěvníky z celého světa. Tyto sedm pláží, Zlatni Rat, Punta Rata, Stiniva, Nugal, Sakarun, Rajska plaža a Ploče, jsou jen některými z nejlepších, které země nabízí. Každá z těchto pláží má své vlastní jedinečné kouzlo a určitě vás okouzlí svou krásou. Jestliže se chystáte na dovolenou v Chorvatsku, nezapomeňte navštívit alespoň jednu z těchto úchvatných pláží. Budete nadšeni!

Často Kladené Otázky

1. Které jsou nejlepší pláže v Chorvatsku?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď, protože Chorvatsko je plné nádherných pláží. Nicméně, mezi nejlepšími patří Zlatni Rat na ostrově Brač, která svým tvarem připomíná roh a je obklopena tyrkysovým mořem. Další skvostnou pláží je Plitvice Lakes, která se nachází v národním parku a nabízí neuvěřitelně krásnou scenérii se smaragdově zelenými jezery. Pokud preferujete městskou atmosféru, pak vás jistě nadchne pláž Banje v Dubrovníku s výhledem na historické město a azurové moře.

2. Jaká je atmosféra na plážích v Chorvatsku?

Atmosféra na plážích v Chorvatsku je obvykle velmi příjemná a relaxační. Můžete si užívat slunečního záření a osvěžujícího moře, zatímco si leháte na slunečník nebo lehátko. Mnoho pláží nabízí také různé vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění nebo jízda na vodním skútru. Místní lidé jsou většinou přátelští a ochotní vám poradit s tím, kam se vydat na dobré jídlo nebo kam si zajít na osvěžující nápoj. Mějte však na paměti, že v letních měsících mohou být pláže dost rušné, takže je dobré si najít místo s dostatkem prostoru pro sebe a svou rodinu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *