10 nejlepších pláží pro dovolenou u moře v roce 2020 – vyberte si tu svou!

Vítejte, milí čtenáři, v dnešním článku, který vám přinášíme s velkou radostí! Je tu léto a s ním přichází touha po slunečních paprscích, teplém písku a osvěžující vodě moře. A co kdybychom vám řekli, že jsme pro vás sestavili seznam nejlepších pláží pro dovolenou u moře v roce 2020? Ano, je to tak!

Tento seznam vás zavede na deset úchvatných destinací, které si můžete vybrat podle vašich představ a preferencí. Každá pláž je jedinečná a nabízí něco trochu jiného. Zda toužíte po klidném útočišti daleko od civilizace, nebo po živém letovisku plném zábavy a nočního života, určitě tu najdete něco pro sebe.

Ale proč byste měli pokračovat v čtení tohoto článku? Protože nejenže vám představíme nejlepší pláže, ale také vám přineseme podrobné informace o každé z nich. Budeme vám povídat o krásné modré vodě, jemném písku, okouzlující přírodě a zajímavých aktivitách, které na těchto plážích najdete. Chceme vás ponořit do atmosféry každého místa, abyste si dokázali představit, jaké to je strávit na nich svou vysněnou dovolenou.

Takže pokud jste připraveni na virtuální cestu kolem nejkrásnějších pláží světa, zůstaňte s námi. Připravte se na dobrodružství, které vás zavede na břehy třeba Karibiku, Středozemního moře nebo Tichého oceánu. Bude to jako kouzelná on-line procházka plná slunce, relaxace a nespočtu nezapomenutelných zážitků. Nechte se inspirovat naší selekcí a vyberte si tu svou vysněnou pláž pro nezapomenutelnou dovolenou v roce 2020!

10 nejlepších pláží pro dovolenou u moře v roce 2020 – vyberte si tu svou!

1. Bora Bora, Francouzská Polynésie

Bora Bora je synonymem pro luxus, přepych a snové pobytové destinace. Tato ostrovní plážová destinace je ztělesněním dokonalého ráje na zemi. Průzračná tyrkysová voda kolem bungalovů na vodě, bílý písek pod nohama a kokosové palmy ve větru vytvářejí zážitek, který si budete pamatovat navždy.

2. Whitehaven Beach, Austrálie

Pokud milujete nekonečné pláže s jemným bílým pískem, Whitehaven Beach je pro vás tou pravou volbou. Tato australská pláž se nachází na ostrově Whitsunday a je známá svou neuvěřitelně čistou vodou a nádhernými výhledy. Nechte se unášet vlnami a vychutnejte si výjimečný klid a pohodu.

3. Navagio Beach, Řecko

Navagio Beach, také známá jako Shipwreck Beach, je jednou z nejznámějších pláží v Řecku. Tato krásná písečná pláž se nachází v zátoce na ostrově Zakynthos a je obklopena úchvatnými útesy. Dominantou pláže je zřícenina lodi, která dodává tomuto místu tajemnou atmosféru.

4. Anse Source d’Argent, Seychely

Anse Source d’Argent je jednou z nejkrásnějších pláží na Seychelách a vůbec na světě. Tato pláž je známá svými obrovskými žulovými bloky, které vytvářejí malebné zákoutí. Písčité pláže, průzračná voda a tropická vegetace dělají z tohoto místa skutečný ráj na zemi.

5. Tulum, Mexiko

Tulum je jednou z nejatraktivnějších plážových destinací v Mexiku. Tato pláž se nachází na karibském pobřeží a je obklopena pozůstatky starověkého města. Můžete si užít sluneční paprsky na pláži a zároveň objevovat historii starých mayských ruin.

6. Matira Beach, Bora Bora

Další úžasná pláž na Bora Bora, Matira Beach, je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Můžete se těšit na bílý písek, tyrkysovou vodu a úchvatné výhledy na okolní ostrovy. Matira Beach je ideálním místem pro relaxaci a potápění se do nádherné podmořské fauny.

7. Grace Bay, Turks a Caicos

Grace Bay je nejznámější pláž na ostrově Providenciales v souostroví Turks a Caicos. Její bílý písek a průzračná voda s korálovými útesy jsou jako z pohlednice. Můžete si zde vychutnat plavání, šnorchlování nebo jen lenošení na pláži.

8. Baia do Sancho, Brazílie

Baia do Sancho se nachází na ostrově Fernando de Noronha v Brazílii a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v zemi. Je obklopena impozantními útesy a tropickou vegetací. Průzračná voda a bohatý podmořský život dělají z Baia do Sancho skvělé místo pro potápění a šnorchlování.

9. Seven Mile Beach, Kajmanské ostrovy

Seven Mile Beach na Kajmanských ostrovech je jeden z nejdelších a nejkrásnějších pláží na Karibiku. Písečná pláž obklopená palmami a průzračná voda vytváří idylické podmínky pro odpočinek a relaxaci. Toto místo je také populární pro vodní sporty a šnorchlování.

10. Maya Bay, Thajsko

Maya Bay, známá díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem, je jednou z nejkrásnějších pláží v Thajsku. Tato úchvatná zátoka s bílým pískem a průzračnou vodou je obklopena vysokými vápencovými útesy. Navštivte toto místo a zažijte klid a krásu, kterou nabízí.

Vyberte si tu svoji vysněnou pláž a zažijte nezapomenutelnou dovolenou u moře v roce 2020!

Často Kladené Otázky

Které jsou nejlepší pláže pro dovolenou u moře v roce 2020?

Je to otázka, kterou si mnoho lidí klade, když plánují letní dovolenou. V roce 2020 existuje mnoho úžasných pláží, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří například pláž Navagio na ostrově Zakynthos v Řecku, která je známá svou malebnou scenérií a průzračným mořem. Další oblíbenou destinací je pláž Whitehaven na ostrově Whitsunday v Austrálii, která je známá svým jemným bílým pískem a azurovými vodami. V Chorvatsku se určitě vyplatí navštívit pláž Zlatni Rat na ostrově Brač, která je jedinečná svým tvarem a nabízí skvělé podmínky pro surfování. Při plánování dovolené byste neměli zapomenout ani na pláže ve Španělsku, jako je například pláž La Concha v San Sebastianu, která je oblíbená pro svůj klid a krásnou scenérii. Vybrat tu nejlepší pláž pro dovolenou závisí na vašich preferencích, zda upřednostňujete poklidné a romantické pláže, nebo raději ty s bohatým nočním životem a možností vodních sportů.

Jak si vybrat tu správnou pláž pro dovolenou u moře v roce 2020?

Při výběru pláže pro dovolenou u moře v roce 2020 je důležité zvážit několik faktorů. Za prvé, musíte si položit otázku, jaký druh dovolené si přejete. Pokud preferujete klid a relaxaci, vyhledejte pláže, které nejsou příliš přeplněné turisty a nabízejí klidnou atmosféru. Na druhou stranu, pokud hledáte více akční dovolenou, vyberte si pláže, které mají širokou škálu vodních sportů a nočního života. Dále je důležité zvážit i lokalitu. Různé části světa nabízejí odlišné typy pláží, od exotických tropických pláží po malebné pobřeží v Evropě. Pokud rádi objevujete nové kultury a chuťovky, vyberte si destinaci, která vám nabídne i možnost poznávat nové země a regionální speciality. Nakonec je také důležité zohlednit svůj rozpočet a dostupnost. Nezapomeňte si spočítat cestovní náklady a zkontrolovat, zda je vybraná pláž snadno dostupná z vašeho místa bydliště.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *