10 nejkrásnějších pláží ve Španělsku, které musíte vidět na dovolené!

Vítejte! Připravte se na neuvěřitelnou dobrodružnou cestu po jedné z nejkrásnějších zemí Evropy – Španělsku! Tato slunečná destinace je známá svými plážemi, které vám vezmou dech. A protože víme, že při plánování dovolené je výběr toho správného místa klíčový, přinášíme vám seznam 10 nejkrásnějších pláží, které byste na své dovolené rozhodně neměli vynechat.

Proč byste měli pokračovat ve čtení? Protože se v našem článku dozvíte nejen o nádherných plážích, ale také o jejich unikátních vlastnostech, které je odlišují od ostatních. Představíme vám bílý písek, který se leskne jako křišťál, a tyrkysové moře, které vás okouzlí svou krásou. Zavítáme na pláže s fascinujícími skalními útvary a nádhernými jeskyněmi, které vás přenesou do jiného světa.

Ale to není vše! Budeme vás provázet po plážích s úchvatnými výhledy na horizont, kde se slunce schovává za obzor a zanechává za sebou nádherné barvy. Představíme vám také pláže s bohatým podmořským životem, kde se můžete potápět a objevovat skryté poklady pod hladinou.

Ať už jste dobrodruh, milovník adrenalinových sportů nebo jenom toužíte po relaxu na slunci, v našem článku najdete pláže pro každého. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou a zažijte krásu, kterou vám Španělsko může nabídnout.

Takže neváhejte a pokračujte ve čtení! Objevte s námi 10 nejkrásnějších pláží ve Španělsku a nechte se unést kouzlem tohoto nádherného kouta světa.

10 nejkrásnějších pláží ve Španělsku, které musíte vidět na dovolené!

Španělsko je známé po celém světě pro své nádherné pláže, které přitahují miliony turistů každý rok. Od severu až po jih, pobřeží Španělska je téměř 5000 kilometrů dlouhé a nabízí širokou škálu krásných pláží, které stojí za to navštívit. Pokud plánujete dovolenou ve Španělsku, neměli byste minout tyto 10 nejkrásnějších pláží, které vám nabídnou dokonalý únik od každodenní reality.

1. Playa de Ses Illetes, Formentera

Playa de Ses Illetes se nachází na ostrově Formentera, který je součástí Baleárských ostrovů. Tato pláž je známá svým bílým pískem a azurově modrou vodou, která vytváří dokonalý kontrast s okolní krajinou. Pláž je také oblíbená mezi milovníky šnorchlování a potápění díky svému bohatému podmořskému životu.

2. Playa de las Catedrales, Ribadeo

Playa de las Catedrales se nachází v regionu Galicie na severozápadě Španělska. Tato pláž je známá svými úchvatnými skalními útvary, které vytvářejí neuvěřitelné přírodní katedrály. Během odlivu můžete projít mezi těmito skalními oblouky a vychutnat si jedinečný pohled na moře.

3. Playa de Bolonia, Tarifa

Playa de Bolonia se nachází v blízkosti města Tarifa a je známá svými obrovskými písečnými dunami. Tato pláž je ideální pro milovníky surfování a windsurfingu díky konstantnímu větru, který zde fouká. Navíc můžete navštívit také římské archeologické naleziště Baelo Claudia, které se nachází nedaleko od pláže.

4. Playa de las Teresitas, Tenerife

Playa de las Teresitas je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Tenerife. Tato pláž je umělá a její bílý písek byl přivezen z pouště v Sahaře. Pláž je obklopena palmami a nabízí klidné a teplé vody, ideální k odpočinku a relaxaci.

5. Playa de Papagayo, Lanzarote

Playa de Papagayo se nachází na ostrově Lanzarote a je součástí přírodního parku Los Ajaches. Tato pláž je známá svým jemným zlatým pískem a průzračně čistou vodou. Můžete si zde pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat bohatý podmořský život.

6. Playa de la Concha, San Sebastián

Playa de la Concha se nachází v baskickém městě San Sebastián a je jednou z nejznámějších pláží ve Španělsku. Tato pláž je známá svým pískem jemným jako mouka a krásným výhledem na okolní hory. Můžete si zde také pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat zátoku La Concha.

7. Playa de Muro, Mallorca

Playa de Muro se nachází na ostrově Mallorca a je jednou z nejdelších pláží na ostrově. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi díky svému pozvolnému vstupu do vody a čistému písku. Můžete si zde také zapůjčit lehátka a slunečníky a vychutnat si sluneční koupání.

8. Playa de Zahara de los Atunes, Cádiz

Playa de Zahara de los Atunes se nachází v provincii Cádiz a je známá svým dlouhým písečným pobřežím a malebnými rybářskými domky. Tato pláž je ideální pro milovníky rybaření a surfování a nabízí také řadu restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody.

9. Playa de Rodas, Illas Cíes

Playa de Rodas se nachází na ostrovech Illas Cíes, které jsou součástí národního parku Islas Atlánticas. Tato pláž byla dokonce označena jako jedna z nejkrásnějších pláží na světě. Pláž je obklopena přírodním prostředím a nabízí průzračnou vodu a bílý písek.

10. Playa de las Americas, Tenerife

Playa de las Americas je oblíbená pláž na ostrově Tenerife a je známá svým živým nočním životem a širokou nabídkou vodních sportů. Pláž je obklopena bary, restauracemi a obchody a je ideálním místem pro ty, kteří hledají zábavu a adrenalinové aktivity.

Nyní, když máte přehled o nejkrásnějších plážích ve Španělsku, je na čase si naplánovat svou dovolenou a prozkoumat tyto úchvatné destinace na vlastní kůži. Bez ohledu na to, kterou pláž si vyberete, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek plný slunce, písku a modrého moře.

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejkrásnější pláže ve Španělsku?

Španělsko je domovem mnoha úchvatných pláží, ale zde je seznam 10 nejkrásnějších, které byste si na dovolené neměli nechat ujít:

– Playa de Ses Illetes, Formentera: Tato pláž je známá svým azurovým mořem a bílým pískem, který vytváří lákavý kontrast.
– Playa de Las Canteras, Gran Canaria: Tato pláž nabízí neuvěřitelné mělké vody a skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění.
– Playa de Rodas, Cíes Islands: Tato pláž byla označena jako jedna z nejkrásnějších na světě, s průzračným mořem a neuvěřitelně jemným pískem.
– Playa de Bolonia, Tarifa: Tato pláž je známá svými obrovskými písečnými dunami a ideálními podmínkami pro surfování.
– Playa de Muro, Mallorca: Tato pláž je obklopena krásnou přírodou a nabízí bílý písek a průzračné moře.
– Playa de la Concha, San Sebastián: Tato pláž je považována za jednu z nejkrásnějších ve Španělsku díky svému půvabnému písku a pohledu na horské scenérie.
– Playa de las Catedrales, Ribadeo: Tato pláž je známá svými skalními oblouky a jeskyněmi, které vytvářejí ohromující krajinu.
– Playa de los Genoveses, Almería: Tato pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a přírodní krásu, s pískem a tyrkysovým mořem.
– Playa de Papagayo, Lanzarote: Tato pláž nabízí úchvatné skalnaté útesy a křišťálově čisté moře.
– Playa de la Victoria, Cádiz: Tato pláž má dlouhý písečný pobřeží a je ideální pro dlouhé procházky a relaxaci.

2. Která pláž je ideální pro šnorchlování ve Španělsku?

Pokud hledáte pláž, kde si můžete vychutnat šnorchlování a objevovat podmořský svět, doporučujeme vám vydat se na Playa de Las Canteras na Gran Canaria. Tato pláž je známá svými mělkými vodami a bohatým podmořským životem. Díky krásným útesům a skalám můžete spatřit různé druhy ryb, korálů a jiných mořských tvorů. Pokud jste začátečník, nemusíte se obávat, protože na pláži najdete také školy šnorchlování, které vás provedou tímto úžasným zážitkem. Nezapomeňte si vzít s sebou vlastní šnorchl a masku, abyste si mohli plně užít krásy podmořského světa na Playa de Las Canteras.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *