10 nejlepších pláží v Chorvatsku – Kam jet na dovolenou letos?

Vážení čtenáři, dnes se společně vydáme na cestu do slunné Chorvatské republiky, která je pro své nádherné pláže a azurové moře neodmyslitelně spojována s dovolením a relaxací. Pokud se chystáte na dovolenou a ještě váháte, kam vyrazit, připravte se na inspiraci! V tomto článku vám představím 10 nejlepších pláží, které byste v Chorvatsku rozhodně neměli minout. Od malebných útesů až po rozlehlé písčité pobřeží, Chorvatsko má opravdu co nabídnout každému plážovému nadšenci. Takže pokud chcete objevit skryté ráje, získat tipy na nejlepší pláže a nechat se unést přímořskou atmosférou, čtěte dál! Tento článek vám přinese nejen záplavu informací o jednotlivých plážích, ale také vám pomůže s plánováním vaší dovolené. Připojte se ke mně a společně se ponořme do tohoto kouzelného chorvatského dobrodružství!

10 nejlepších pláží v Chorvatsku – Kam jet na dovolenou letos?

Chorvatsko je zemí, která láká návštěvníky ze všech koutů světa svými nádhernými plážemi a azurovým mořem. Pokud plánujete letní dovolenou v této krásné zemi, neměli byste vynechat ty nejlepší pláže, které nabízí. Zde je seznam deseti nejkrásnějších pláží v Chorvatsku, které stojí za návštěvu.

1. Pláž Zlatni Rat – Brač

Tato pláž na ostrově Brač je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Její ikonický tvar, který se mění v závislosti na přílivu a odlivu, ji činí jedinečnou. Zlatni Rat je oblíbeným místem mezi surfaři díky svému větrnému proudění a ideálním podmínkám pro vodní sporty.

2. Pláž Bačvice – Split

Bačvice je pláž nacházející se přímo ve městě Split. Je oblíbená mezi místními i turisty díky své blízkosti k historickému centru a výborným rekreačním možnostem. Na pláži najdete kavárny, bary a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

3. Pláž Punta Rata – Brela

Punta Rata je malebná pláž ležící v malém městečku Brela. Je obklopena krásnou přírodou a borovicovými lesy. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou za svou čistotu a kvalitu. Punta Rata je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v příjemném prostředí.

4. Pláž Sakarun – Dugi Otok

Sakarun je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Dugi Otok. Je známá svým jemným bílým pískem a průzračně modrou vodou. Tato pláž je ideálním místem pro potápění a šnorchlování díky svým korálovým útesům a pestrobarevnému mořskému životu.

5. Pláž Stiniva – Vis

Pláž Stiniva se nachází ve skalnaté zátoce na ostrově Vis a je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě. Je obklopena vysokými útesy, které vytvářejí úchvatnou scenérii. Přístup k pláži je možný pouze lodí nebo po strmé cestičce, což přidává dobrodružný prvek k návštěvě.

6. Pláž Nugal – Makarska

Pláž Nugal se nachází v blízkosti města Makarska a je jednou z nejkrásnějších pláží na jadranském pobřeží. Je obklopena útesy a skalami, což dává pocit soukromí a klidu. Na pláži nenajdete žádné bary nebo restaurace, takže si můžete vychutnat přírodu a relaxovat ve svém vlastním tempu.

7. Pláž Stipanska – Hvar

Pláž Stipanska se nachází na ostrově Hvar a je oblíbenou destinací mezi místními i turisty. Je obklopena borovicovými lesy a nabízí úchvatný výhled na okolní ostrovy. Na pláži najdete také stylový beach bar, kde si můžete vychutnat osvěžující koktejl.

8. Pláž Sveti Jakov – Dubrovník

Pláž Sveti Jakov se nachází nedaleko historického centra Dubrovníku a je jednou z nejkrásnějších pláží v této oblasti. Je obklopena skalami a borovicovými lesy, což dodává pocit soukromí a klidu. Na pláži najdete také restaurace, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody.

9. Pláž Lovrečina – Brač

Pláž Lovrečina se nachází na ostrově Brač a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Je obklopena stromy a nabízí písečné pláže, které jsou ideální pro děti. Na pláži najdete také tenisové kurty a vodní sporty pro aktivní odpočinek.

10. Pláž Makarska Riviera – Makarska

Makarská riviéra je známá svými krásnými plážemi a čistým mořem. Tato oblast nabízí mnoho různých pláží, od malebných zátok až po rozlehlé písečné pláže. Je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají slunce, moře a relaxaci.

Při plánování dovolené v Chorvatsku nezapomeňte navštívit tyto nádherné pláže, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek z pobytu v této krásné zemi.

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejlepší pláže v Chorvatsku pro dovolenou letos?

Odpověď: Pokud se chystáte na dovolenou v Chorvatsku a hledáte úžasné pláže, tak vám přinášíme seznam nejlepších 10 pláží, které byste měli navštívit letos. Tyto pláže jsou známé svou krásnou přírodou, jasnou vodou a pískem, kterým jemně zapadáte. Mezi nejlepší pláže v Chorvatsku patří Zlatni Rat na ostrově Brač, Plitvice Lakes National Park, Punta Rata na Makarské riviéře, Sakarun na ostrově Dugi Otok a mnoho dalších. Každá z těchto pláží nabízí jedinečnou atmosféru a skvělé možnosti pro relaxaci a zábavu na slunci.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu pláží v Chorvatsku?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu pláží v Chorvatsku závisí na vašich preferencích a zájmech. Pokud preferujete teplé počasí a větší shon, pak je nejlepší doba pro návštěvu pláží v letních měsících, zejména v červenci a srpnu. V těchto měsících je počasí velmi příjemné a teploty dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia. Pokud vás spíše láká klidnější atmosféra a menší dav, můžete zvážit návštěvu pláží na jaře nebo na podzim. Tyto období nabízejí mírnější počasí a stále příjemné teploty pro koupání a opalování. Je však důležité sledovat předpověď počasí a informace o sezóně, abyste si mohli naplánovat svou návštěvu pláží v Chorvatsku co nejlépe.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *