10 nejlepších pláží pro dovolenou s malými dětmi – Kam vyrazit k moři?

Ahoj všichni! Vítejte v našem článku o 10 nejlepších plážích, kam se vydat na dovolenou s malými dětmi. Moře je jedním z nejoblíbenějších míst, kam lidé cestují, a my vám přinášíme ten nejlepší výběr pláží, které jsou ideální pro vaše děti. Chcete vědět, kde se nachází ty nejkrásnější písečné pláže, které mají plynulý vstup do vody, bezpečné prostředí a spoustu zábavy pro malé bradavky? Pokračujte ve čtení, protože právě tady najdete všechny tyto informace a mnohem více! Připravte se na dovolenou snů, která bude plná slunce, písku a nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu. Nechte se unést naší popisnou řečí, která vás přenese na ty nejkrásnější pláže po celém světě. Házejte starosti za hlavu a připojte se k nám na této úžasné plážové dobrodružství!

10 nejlepších pláží pro dovolenou s malými dětmi – Kam vyrazit k moři?

Pláže jsou pro děti rájem

Pláže jsou ideálním místem pro letní dovolenou s malými dětmi. Sluneční paprsky, teplý písek mezi prsty a osvěžující voda jsou pro ně opravdovým rájem. Pokud plánujete vyrazit k moři a hledáte nejlepší pláže pro svou rodinu, máme pro vás seznam deseti skvělých destinací, které vám nabízejí bezpečí, pohodu a zábavu pro vaše děti.

1. Pláž Zlatni Rat, Chorvatsko

Pokud hledáte pláž s jedinečným tvarem, pak je Zlatni Rat v Chorvatsku tím pravým místem pro vás. Tato oblázková pláž se nachází na ostrově Brač a je obklopena azurově modrou vodou. Díky mírnému vlnění je vhodná pro malé plavce. Na pláži najdete také různé plážové aktivity, jako je například šnorchlování či jízda na nafukovacích atrakcích.

2. Pláž Cala Agulla, Španělsko

Španělské ostrovy jsou známé svými krásnými plážemi a jednou z nejlepších pro rodiny s dětmi je Cala Agulla na Mallorce. Tato pláž nabízí jemný písek, pozvolný vstup do moře a klidnou atmosféru. Okolní přírodní rezervace také poskytuje možnost procházek a objevování krásných scenérií.

3. Pláž Alcúdia, Španělsko

Další španělská pláž, která si zaslouží vaši pozornost, je Alcúdia na ostrově Mallorca. Tato pláž je známá svým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro malé děti. Navíc, Alcúdia nabízí také různé dětské kluby a aktivity, jako je například plážový fotbal či vodní atrakce.

4. Pláž Protaras, Kypr

Pokud toužíte po pláži s křišťálově čistou vodou, pak je Protaras na Kypru tím pravým místem pro vás a vaši rodinu. Tato pláž nabízí pozvolný vstup do moře a písek, který je ideální pro stavění hradů a hrátky s pískem. Na Protarasu také najdete různé vodní sporty a aktivity, které potěší vaše děti.

5. Pláž Ialyssos, Řecko

Řecko je zemí s nespočtem krásných pláží a jednou z nejlepších pro rodiny s dětmi je pláž Ialyssos na ostrově Rhodos. Tato pláž nabízí jemný písek, teplou vodu a příjemný stín poskytovaný olivovníky. Děti se zde mohou také vyřádit na hřišti či vodních skluzavkách.

6. Pláž Sa Coma, Španělsko

Další španělská pláž, která je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou, je Sa Coma na Mallorce. Tato pláž je vhodná pro malé děti díky svému pozvolnému vstupu do moře a klidnému prostředí. Na pláži najdete také různé restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout a načerpat energii.

7. Pláž Oludeniz, Turecko

Pláž Oludeniz v Turecku je známá svou krásnou lagunou a tyrkysově modrou vodou. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi díky svému klidnému moři a písku, který je perfektní pro stavění pískových hradů. Na pláži také najdete různé vodní aktivity, jako je například šnorchlování a plavání s delfíny.

8. Pláž Pampelonne, Francie

Pokud plánujete dovolenou ve Francii, nezapomeňte navštívit pláž Pampelonne v Saint-Tropez. Tato pláž je známá svým jemným pískem, pozvolným vstupem do moře a klidem. Na pláži najdete také různé restaurace a plážové kluby, které nabízejí zábavu pro celou rodinu.

9. Pláž Cefalù, Itálie

Itálie je zemí s mnoha krásnými plážemi a jednou z nejlepších pro rodiny s dětmi je Cefalù na Sicílii. Tato pláž nabízí jemný písek, teplou vodu a pozvolný vstup do moře. Můžete si také vychutnat procházku po malebném městečku Cefalù a ochutnat místní speciality.

10. Pláž Elafonisi, Řecko

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitá, je pláž Elafonisi na ostrově Kréta v Řecku. Tato pláž je známá svým růžovým pískem a krásnými tyrkysovými vodami. Děti se zde mohou vyřádit při stavění pískových hradů nebo objevování podmořského světa díky průzračné vodě.

Závěr

Pláže jsou ideálním cílem pro dovolenou s malými dětmi. Vybrat tu správnou může být však náročné. Doufáme, že náš seznam deseti nejlepších pláží pro dovolenou s malými dětmi vám pomohl najít tu nejvhodnější destinaci pro vaši rodinu. Ať už se rozhodnete pro Chorvatsko, Španělsko, Řecko nebo jinou zemí, vaše dovolená s malými dětmi bude nezapomenutelná.

Často Kladené Otázky

Jaké jsou nejlepší pláže pro dovolenou s malými dětmi?

Odpověď: Pokud plánujete dovolenou u moře s malými dětmi, je důležité vybrat vhodné pláže, které budou bezpečné a přizpůsobené potřebám vašich dětí. Mezi nejlepšími plážemi pro dovolenou s malými dětmi patří například:
1. Pláž Playa de Muro na Mallorce, která je známá svými pozvolnými vstupy do moře a čistým pískem.
2. Pláž Faliraki na Rhodu, která nabízí mělkou vodu a široký pás písku, ideální pro hrátky s dětmi.
3. Pláž Praia da Oura v Albufeira, Portugalsko, která je vhodná pro rodiny s malými dětmi díky klidným vodám a přítomnosti pláže dozorců.
4. Pláž Cala Galdana na Menorce, která je obklopena klidnými zálivy a nabízí plno možností pro dětské aktivity.
5. Pláž Cote des Basques v Biarritzu, Francie, která je ideální pro surfaře a zároveň má mělkou oblast, kde si děti mohou hrát.
6. Pláž Lido di Jesolo v Itálii, která je vybavena dětskými hřišti, bazény a zábavními parky.
7. Pláž Protaras na Kypru, která je známá svými klidnými vodami a mělkými oblastmi, ideálními pro rodinné koupání.
8. Pláž Sa Coma na Mallorce, která je vhodná pro rodiny s malými dětmi díky pozvolnému vstupu do moře a různým dětským atrakcím.
9. Pláž Nissi na Kypru, která je známá svými krásnými písečnými dunami a mělkými vodami.
10. Pláž Praia de Luz v Portugalsku, která je bezpečná a nabízí mnoho rodinných aktivit v okolí.

Kam vyrazit na dovolenou u moře s malými dětmi?

Odpověď: Pokud plánujete dovolenou u moře s malými dětmi, je důležité vybrat vhodnou destinaci, která bude nabízet bezpečné pláže a zároveň dostatek rodinných aktivit. Několik doporučených destinací pro dovolenou s malými dětmi zahrnuje:
1. Mallorca, Španělsko: Mallorca má mnoho krásných pláží s pozvolným vstupem do moře, které jsou ideální pro děti.
2. Rhodos, Řecko: Rhodos nabízí mnoho pláží s mělkou vodou a pískem, které jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi.
3. Algarve, Portugalsko: Algarve je známá svými písečnými plážemi a klidnými vodami, které jsou ideální pro rodinné koupání.
4. Menorca, Španělsko: Menorca nabízí nádherné pláže obklopené klidnými zálivy, které jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi.
5. Biarritz, Francie: Biarritz má pláž Cote des Basques, která je ideální pro surfaře a zároveň má mělkou oblast vhodnou pro děti.
6. Lido di Jesolo, Itálie: Lido di Jesolo je oblíbenou destinací pro rodiny s malými dětmi, protože nabízí mnoho dětských atrakcí a zábavních parků.
7. Kypr: Kypr má několik pláží s klidnými vodami a mělkými oblastmi, které jsou vhodné pro rodinné koupání.
8. Turecko: Turecko je známé svými krásnými plážemi a nabízí mnoho all-inclusive resortů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi.
9. Sardinie, Itálie: Sardinie má mnoho krásných pláží s čistou vodou a pískem, které jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi.
10. Costa del Sol, Španělsko: Costa del Sol je oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou díky svým krásným plážím a mnoha rodinným atrakcím v okolí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *