10 Nejkrásnějších míst jižních Čech, které musíte vidět na dovolené!

Vítejte! Dnes vám představím 10 nejkrásnějších míst jižních Čech, které byste rozhodně neměli vynechat při plánování vaší dovolené! Pokud milujete přírodu, historii a neodolatelný kouzelný vzhled, pak je tento článek určen právě vám. Začneme cestou do malebného města Český Krumlov, kde vás okouzlí úzké uličky, středověký hrad a malebné náměstí. Pokračovat budeme do Třeboně, kde si budete moci užít klid a relaxaci u rybníků a zároveň se seznámit s historií šlechtického rodu Rožmberků.

Další zastávkou bude Zlatá Koruna, kde se můžete vydat na procházku krásným klášterem z 13. století. Pokud máte rádi hrady, pak byste neměli vynechat Hlubokou nad Vltavou, která vás okouzlí svou romantickou architekturou a nádherným okolím.

Pokračujeme do přírody a navštívíme Národní park Šumava, kde se budete moci procházet rozmanitou krajinou, obdivovat vodopády a dýchat čerstvý lesní vzduch. Zastavíme se také v Českých Budějovicích, kde můžete ochutnat slavné pivo a prozkoumat krásné historické centrum města.

Pokud máte rádi romantické zámky, pak byste si neměli nechat ujít zámek Červená Lhota, který vás okouzlí svou polohou na ostrově uprostřed jezera. Dalším zastavením bude Tábor, kde se budete moci seznámit s historií husitských válek a procházet se malebnými uličkami starého města.

Pokračujeme do Jindřichova Hradce, kde se nachází nádherný zámek s unikátními sgrafity. Na závěr naší cesty navštívíme Treboně, kde si budete moci užít relaxaci v lázních a projít se kolem malebných rybníků.

Takže pokud se chcete vydat na dovolenou, která vám nabídne kombinaci krásné přírody, historie a romantiky, tak vás zveme k pokračování ve čtení tohoto článku. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a objevte 10 nejkrásnějších míst jižních Čech!

Obsah

10 Nejkrásnějších míst jižních Čech, které musíte vidět na dovolené!

1. Český Krumlov – Město, které vás okouzlí

Při návštěvě jižních Čech byste neměli vynechat nádherné historické město Český Krumlov. Jeho malebné uličky, gotický hrad a malebný hradní park vás okouzlí svým romantickým a pohádkovým charakterem. Procházejte se po nábřeží Vltavy, obdivujte malebné domky a nezapomeňte navštívit také známý Švábský dům s unikátní freskovou výzdobou.

2. Hluboká nad Vltavou – Pohádkový zámek

Jižní Čechy jsou domovem mnoha pohádkových zámků, ale žádný z nich není tak okouzlující jako zámek v Hluboké nad Vltavou. Tento zámek je obklopen rozlehlým parkem a je jedním z nejkrásnějších příkladů novogotické architektury v České republice. Prohlédněte si jeho bohatě zdobené interiéry a vychutnejte si procházku po okolních zahradách.

3. Třeboň – Město lázní a rybníků

Třeboň je malebné město, které je známé svými lázněmi a rozsáhlými rybníky. Procházejte se po historickém centru města, obdivujte místní gotický zámek a vychutnejte si relaxaci v jednom z místních lázeňských zařízení. Pokud máte rádi cyklistiku, určitě si vypůjčte kolo a projet se po okolních cyklostezkách, které vás zavedou kolem malebných rybníků.

4. Červená Lhota – Romantický zámek na ostrově

Červená Lhota je jedním z nejromantičtějších míst jižních Čech. Tento malebný zámek se nachází na ostrově uprostřed rybníka a vytváří téměř pohádkovou atmosféru. Procházejte se po zámeckém parku, obdivujte jeho červenou fasádu a vychutnejte si klid a harmonii tohoto magického místa.

5. Jindřichův Hradec – Město s největším náměstím

Jindřichův Hradec je malebné historické město, které je známé svým impozantním náměstím. Procházejte se po úzkých uličkách, obdivujte místní hrad a navštivte unikátní Mechanického divadlo, které je jedním z nejstarších fungujících mechanických divadel na světě. Nezapomeňte ochutnat také místní specialitu – jindřichohradecký medovník.

6. Zlatá Koruna – Klášter s krásným románským kostelem

Klášter Zlatá Koruna je skvostem jihočeského regionu. Navštivte jeho krásný románský kostel, procházejte se po klášterním areálu a vychutnejte si klid a harmonii tohoto historického místa. Pokud máte rádi turistiku, můžete se vydat na okolní hory a užít si krásný výhled na okolní krajinu.

7. Holašovice – Unikátní vesnická památková rezervace

Holašovice je malá vesnice, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Její tradiční jihočeská architektura je jedinečná a procházející se uličkami se budete cítit jako v jiném století. Navštivte místní muzeum, kde se dozvíte více o historii této malebné vesnice.

8. Tábor – Město husitů

Tábor je historické město, které je spojeno s husitským hnutím. Procházejte se po historickém centru města, obdivujte místní kostel a navštivte Husitské muzeum, které vám přiblíží historii tohoto významného období. Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete se vydat na procházku po nedalekém Jordánském údolí.

9. Orlík nad Vltavou – Hrad nad vodní nádrží

Orlík nad Vltavou je malebné městečko, které je známé svým hradem nad vodní nádrží. Procházejte se po hrázi, obdivujte pohled na hrad a vychutnejte si klid a krásu okolní přírody. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete se také věnovat plavbě lodí po vodní nádrži.

10. Bechyně – Město s lázněmi a historickým centrem

Posledním místem, které byste měli navštívit v jižních Čechách, je malebné město Bechyně. Procházejte se po historickém centru města, obdivujte místní zámek a vychutnejte si relaxaci v jednom z místních lázeňských zařízení. Pokud máte rádi lázeňskou kulturu, určitě si vyzkoušejte léčebné procedury, které jsou zde k dispozici.

Tak a teď už víte, kam se vydat na dovolenou v jižních Čechách. Tyto deset nejkrásnějších míst vám přinesou nezapomenutelné zážitky a okouzlí vás svou krásou. Vydejte se na cestu a objevte kouzlo jihočeského regionu!

Často Kladené Otázky

1. Jaká jsou nejkrásnější místa jižních Čech, která bych měl(a) navštívit na dovolené?

Na dovolené v jižních Čechách je mnoho nádherných míst, která stojí za to vidět. Mezi nejkrásnějšími patří Český Krumlov, malebné historické město s úchvatným zámkem a úzkými uličkami. Další zázrak je Holašovice, malebná vesnice s tradičními jihočeskými domky a unikátní architekturou. Pak tu máme Třeboň, slavné lázeňské město s krásnými rybníky a historickým centrem. Nezapomeňte také navštívit České Budějovice, kde se nachází slavný pivovar Budějovický Budvar, známý svým pivem. A při své dovolené v jižních Čechách si rozhodně nenechte ujít krásu přírody, jako je například Národní park Šumava nebo romantická zřícenina hradu Rožmberk.

2. Jaké aktivity mohu v jižních Čechách podniknout na dovolené?

V jižních Čechách je široká škála možností, jak si užít dovolenou plnou zábavy a aktivit. Můžete se vydat na procházku po malebných městech a objevovat jejich historické památky. Půjčit si kolo a projet se po krásných cyklostezkách, které vás zavedou kolem jezer a přírodních krás. Vydat se na vodní dobrodružství a zapůjčit si kánoe nebo paddleboard a projet se po rybnících a řekách. Pro milovníky vodních radovánek je tu také možnost navštívit aquaparky a koupaliště. Pokud preferujete adrenalinové zážitky, můžete si vyzkoušet například lanové centrum, paintball nebo jízdu na koni. A pokud se rádi odreagujete při golfu, můžete si zahrát na některém z golfových hřišť, která jsou v této oblasti k dispozici.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *