| |

Ztratili jsme dech! Nejlepší pláže v Ukrajině pro osvěžující koupání

Vítejte, milí čtenáři! Dnes se společně vydáme na neuvěřitelné dobrodružství plné slunečních paprsků, jemného písku a osvěžujících vln. Představíme vám nejlepší pláže v Ukrajině, které vás zaručeně ohromí svou krásou a nádherným prostředím. Ztratili jsme dech nad tím, jak tato místa dokážou nabídnout nezapomenutelné zážitky i těm nejnáročnějším plážovým nadšencům. Takže, pokud jste připraveni na okamžitý útěk od každodenního shonu a toužíte po exotické dovolené, rozhodně se nemůžete nechat uniknout této článkové odysei. Připravte se na okamžité přemístění na slunečné pobřeží Ukrajiny a zažijte nevšední dobrodružství, které vám vyrazí dech!

Ztratili jsme dech! Nejlepší pláže v Ukrajině pro osvěžující koupání

Ukrajina, země s bohatou historií a malebnou přírodou, je také domovem některých nejúchvatnějších pláží ve východní Evropě. Pokud se chystáte na dovolenou do této fascinující země, nezapomeňte si zabalit plavky a vyrazit na některou z těchto osvěžujících pláží. Zde je seznam nejlepších pláží v Ukrajině, které vás nadchnou svou krásou a jedinečným prostředím.

1. Pláž Odesa

Pláž Odesa, nacházející se na pobřeží Černého moře, je jednou z nejpopulárnějších pláží v Ukrajině. Svojí písečnou pláží a čistou vodou láká turisty z celého světa. Zde si můžete užívat slunění na lehátkách, procházky po molu nebo si vyzkoušet různé vodní sporty. Po koupání si můžete dopřát osvěžující koktejl v jedné z místních plážových restaurací.

2. Pláž Koktebel

Pláž Koktebel, ležící na poloostrově Krym, je známá svými malebnými útesy a klidným prostředím. Pokud hledáte odpočinek a únik od shonu města, Koktebel je ideální volbou. Pláž je obklopena zelenými kopci a nabízí úchvatné výhledy na moře. Zde si můžete vybudovat svou vlastní malou písečnou zátoku a užívat si klidného koupání ve vodě.

3. Pláž Zatoka

Pláž Zatoka, nacházející se na pobřeží Oděské oblasti, je oblíbená jak u místních obyvatel, tak i turistů. Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože je známá svým mělkým a teplým mořem. Zde si můžete postavit svůj vlastní stan nebo si pronajmout chatku a strávit zde celý víkend. Pláž Zatoka je také vyhlášená svými restauracemi, které nabízejí čerstvé ryby a další ukrajinské speciality.

4. Pláž Berdiansk

Pláž Berdiansk se nachází na pobřeží Azovského moře a je jednou z nejhezčích pláží v této oblasti. Svojí jemnou pískovou pláží a teplou vodou je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Pláž je dobře vybavena sprchami, toaletami a dalšími vybaveními. Zde si můžete také zapůjčit lehátka a slunečníky a užívat si slunečních paprsků.

5. Pláž Synevyr

Pláž Synevyr, ležící u stejnojmenného jezera v Karpatech, je jednou z nejkrásnějších horských pláží v Ukrajině. Svojí malebnou krajinou, horským vzduchem a čistou vodou je tato pláž oblíbená mezi milovníky přírody a outdoorových aktivit. Zde si můžete pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat okolní jezero. Po dni plném dobrodružství si můžete odpočinout na pláži a obdivovat nádherné výhledy.

6. Pláž Hola Prystan

Pláž Hola Prystan, ležící na Azovském moři, je jednou z nejdivočejších pláží v Ukrajině. Svojí nedotčenou přírodou a klidným prostředím je ideálním místem pro ty, kteří hledají úplný odpočinek. Zde si můžete vybudovat svůj vlastní tábor a užívat si soukromí na pláži. Pláž Hola Prystan je také známá svými úchvatnými západy slunce, které vytvářejí magickou atmosféru.

7. Pláž Lutsk

Pláž Lutsk, nacházející se na břehu řeky Styr, je jednou z nejvíce ukrytých pláží v Ukrajině. Svojí klidnou atmosférou a krásným okolím je ideálním místem pro pikniky a rodinné výlety. Zde si můžete pronajmout kánoe nebo jiný vodní sportovní vybavení a prozkoumat okolní řeku. Pláž Lutsk je také obklopena zelenými lesy, které poskytují příjemný stín během horkých letních dní.

8. Pláž Kyjev

Ano, i hlavní město Ukrajiny má svou vlastní pláž. Pláž Kyjev, ležící na břehu řeky Dněpr, je oblíbeným místem pro místní obyvatele a turisty. Svojí písečnou pláží, která se táhne podél řeky, nabízí příležitost k odpočinku, slunění a procházkám podél říční promenády. Zde si můžete také pronajmout vodní cykly nebo se vypořádat s paddleboardingem.

9. Pláž Nová Kachovka

Pláž Nová Kachovka, nacházející se u stejnojmenné přehrady, je ideálním místem pro milovníky vodních sportů. Svojí širokou řekou a dobře vybaveným přístavem je tato pláž oblíbeným místem pro windsurfing, wakeboarding a jiné adrenalinové sporty. Zde si můžete také zapůjčit motorový člun a prozkoumat okolí přehrady.

10. Pláž Slavske

Pláž Slavske, nacházející se u stejnojmenného horského střediska v Karpatech, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí spojit koupání s horskými aktivitami. Svojí čistou vodou a okolními horami je tato pláž oblíbená mezi turisty. Zde si můžete pronajmout horské kolo nebo se vydat na pěší túru po okolních stezkách. Po dni plném aktivity si pak můžete odpočinout na pláži a vychutnat si výhledy na horskou krajinu.

Ukrajina je skrytým pokladem, pokud jde o osvěžující pláže. Nechte se okouzlit krásou a jedinečností těchto pláží a prožijte nezapomenutelnou dovolenou na pobřeží Ukrajiny.

Často Kladené Otázky

Které jsou nejlepší pláže v Ukrajině pro osvěžující koupání?

Ukrajina nabízí několik úžasných pláží, které jsou ideální pro osvěžující koupání. Zde jsou dvě z nejlepších:

1. Pláž Odessa: Odessa je známá svými krásnými plážemi na pobřeží Černého moře. Pláži Arcadia je populární mezi místními i turisty díky svému písečnému pobřeží a čistému mořskému vodě. Můžete si zde půjčit lehátka a slunečníky, a v okolí najdete také mnoho restaurací a barů. Pláži Lanzheron si pak můžete užít klidnější atmosféru a pokochat se nádherným výhledem na moře.

2. Pláž Krym: Krym, který je přístupný jak z Ukrajiny, tak z Ruska, je dalším skvělým místem pro osvěžující koupání. Pláži Yalta je známá svým teplým mořem a malebným prostředím obklopeným horami. Můžete si zde vychutnat opalování na písečných plážích a prozkoumat okolní přírodní krásy. Pláž Sudak je také oblíbenou volbou díky svému klidnému prostředí a možnosti vyzkoušet si různé vodní sporty.

Takže ať už se rozhodnete pro Odessu nebo Krym, můžete si být jisti, že na těchto plážích v Ukrajině si užijete osvěžující koupání a relaxaci.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *