|

Užitečné informace! Jaké je hlavní město Austrálie a kdy se to stalo?

Víte, jaké je hlavní město Austrálie? Možná byste si mysleli, že je to Sydney, ale ve skutečnosti je to Canberra! Ale nezoufejte, nejste sami. Mnoho lidí si myslí totéž. Kdy se to vlastně stalo? To je otázka, na kterou se mnozí nedokážou okamžitě odpovědět. Pokud chcete zjistit odpověď na tuto otázku a mnoho dalších fascinujících informací o Austrálii, pak byste měli pokračovat ve čtení. Připravte se na objevování zajímavých faktů o této fascinující zemi, která vás určitě zaujme!

Užitečné informace! Jaké je hlavní město Austrálie a kdy se to stalo?

Vítejte! Dnes se podíváme na jednu z nejzajímavějších otázek týkající se Austrálie – jaké je její hlavní město a kdy se toto město stalo hlavním městem? Připravte se na fascinující pohled do historie a současnosti této úžasné země!

Hlavní město Austrálie

Hlavním městem Austrálie je Canberra. Ano, možná vás to překvapuje, protože většina lidí si myslí, že Sydney je hlavním městem této země. Nicméně, Canberra je skutečným politickým a administrativním centrem Austrálie.

Canberra se nachází ve vnitrozemí na jihozápadě Nového Jižního Walesu. Město je obklopeno krásnou přírodou, jako jsou hory Brindabella a jezero Burley Griffin. Jeho poloha byla vybrána jako kompromis mezi Sydney a Melbourne, které obě soutěžily o status hlavního města. Canberra byla záměrně plánována jako nové město, postavené od základů s architektonickým důrazem na prostornost a estetiku.

Historie vzniku Canberra

Historie vzniku Canberry sahá až do počátku 20. století, kdy Austrálie hledala vhodné místo pro své hlavní město. V roce 1908 bylo rozhodnuto, že bude vytvořeno nové hlavní město, které nahradí Melbourne. Výběr byl provázen politickými spory a diskusí mezi různými městy, ale nakonec padla volba právě na Canberra.

Stavba města začala v roce 1913 a byla dokončena v roce 1927. Architekt Walter Burley Griffin a jeho manželka Marion Mahony Griffinová získali soutěž o návrh města a jejich plány byly základem pro budoucí vývoj Canberry.

Vývoj a význam Canberry

Od svého vzniku se Canberra postupně rozvíjela a stala se důležitým centrem politiky, diplomacie a kultury v Austrálii. Dnes je zde sídlo australského parlamentu, vlády a mnoha dalších institucí. Canberra je také domovem mnoha významných muzeí, galerií umění a kulturních center.

Canberra je městem, které nabízí mnoho příležitostí pro vzdělávání, pracovní příležitosti a zábavu. Místní obyvatelé i turisté mohou vychutnat krásu okolní přírody, navštívit historická místa a objevovat moderní architekturu města.

Canberra a turistika

Canberra je také oblíbenou turistickou destinací. Turisté sem přicházejí, aby navštívili známé památky, jako je Parlamentní dům, který je symbolem australské demokracie. Zde se nachází Senát a Sněmovna reprezentantů, kde se rozhoduje o důležitých politických otázkách.

Mezi další významné turistické atrakce patří Národní galerie Austrálie, která uchovává bohatou sbírku australského a mezinárodního umění, a Muzeum australské války, které představuje historii australského vojenství.

Pro milovníky přírody a venkovních aktivit je Canberra také ideálním místem. Místní parky a rezervace, jako je Tidbinbilla Nature Reserve, nabízejí možnost procházek, cyklistiky a pozorování australské divoké zvěře.

Závěr

V souhrnu, Canberra je hlavním městem Austrálie od roku 1927. Je to město plánované s ohledem na architekturu, prostornost a estetiku. Canberra je politickým, administrativním a kulturním centrem země. Je obklopena krásnou přírodou a nabízí mnoho příležitostí pro turisty i místní obyvatele. Pokud plánujete navštívit Austrálii, nezapomeňte zahrnout Canberra do svého itineráře!

Často Kladené Otázky

Jaké je hlavní město Austrálie a kdy se to stalo?

Austrálie má jako své hlavní město město Canberra. Toto rozhodnutí bylo přijato v roce 1908, kdy byla vybrána lokalita pro výstavbu nového hlavního města. Canberra se nachází ve vnitrozemí země, mezi dvěma většími a známějšími městy – Sydney a Melbourne.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *