| |

Objevte nejlepší koupání v Rakousku a užijte si osvěžení na vrcholu hor!

Objevte nejlepší koupání v Rakousku a užijte si osvěžení na vrcholu hor!

Rakousko – země malebných hor, krásných jezer a úchvatných výhledů. Ale víte, že Rakousko nabízí také mnoho skvělých míst pro letní koupání? Ano, i přes svou horskou povahu má Rakousko mnoho přírodních a umělých koupališť, která vás příjemně osvěží během letních měsíců. Pokud hledáte ideální místo na relaxaci a zábavu, přečtěte si následující průvodce nejlepšími koupališti v Rakousku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou!

Krásná jezera v rakouských Alpách

Jedním z nejznámějších a nejkrásnějších jezer v Rakousku je jezero Wolfgangsee. Nachází se v horské oblasti Salzkammergut a nabízí nádherné výhledy na okolní hory. Zde si můžete užít osvěžující koupání a také vodní sporty, jako je windsurfing a plachtění. Jezero Wolfgangsee je také obklopeno malebnými vesničkami, kde si můžete vychutnat tradiční rakouskou kuchyni a poznat místní kulturu.

Další krásné jezero, které stojí za návštěvu, je jezero Hallstättersee. Nachází se v blízkosti malebného městečka Hallstatt a je obklopeno vysokými horami. Voda je zde průzračně čistá, takže budete mít pocit, že plavete v rajském karibském moři. Kromě koupání můžete v jezeře Hallstättersee také rybařit a pronajmout si vodní kolo pro další zábavu na vodě.

Umělá koupaliště pro zábavu a relaxaci

Pokud preferujete koupání v umělých koupalištích, Rakousko má pro vás také mnoho možností. Například Aqua Dome v Tyrolsku je moderní lázeňský komplex s termálními bazény a relaxačními zónami. Zde si můžete vychutnat teplou vodu a wellness procedury s výhledem na okolní hory. Aqua Dome je ideálním místem pro relaxaci a nabízí také širokou škálu saun a masáží.

Dalším oblíbeným umělým koupalištěm je Erlebnis-Therme Amadé v Salcburku. Toto moderní koupaliště nabízí bazény s různými vodními atrakcemi, tobogány a wellness centrum. Pro děti je zde také dětský bazén s vodními hrami. Erlebnis-Therme Amadé je skvělým místem pro rodinnou zábavu a relaxaci po celý den.

Koupání v horských řekách a vodopádech

Rakousko je také známé svými horskými řekami a vodopády, které nabízejí možnost osvěžujícího koupání v přírodním prostředí. Například řeka Salzach, která protéká městem Salcburk, je ideálním místem pro odpočinek u vody a piknik na břehu. V blízkosti města Golling an der Salzach najdete také nádherný vodopád Gollinger Wasserfall, který je obklopen zelenými lesy a skálami. Zde si můžete užít osvěžující koupání pod vodopádem a přírodní krásy okolí.

Pláže na jezerech Attersee a Neusiedl

Jezero Attersee, nacházející se v Horních Rakousích, je největším jezerem v této zemi. Má nádherné pláže s pískem a travnatými plochami, které jsou ideální pro opalování a relaxaci. Voda je zde čistá a vhodná pro koupání i pro vodní sporty. Jezero Attersee je také oblíbeným místem pro potápění, díky svému bohatému podvodnímu světu.

Jezero Neusiedl, které se nachází v blízkosti rakousko-maďarské hranice, je také skvělým místem pro letní koupání. Pláže na jezeře Neusiedl jsou čisté a dobře udržované. Zde si můžete vychutnat koupání v teplé vodě a relaxovat na slunném břehu. Toto jezero je také známé svým bohatým ornitologickým světem, takže si můžete vychutnat pozorování ptáků při procházce po okolí.

Závěr

Rakousko je opravdu fascinující zemí s mnoha možnostmi pro letní koupání. Bez ohledu na to, zda preferujete jezera, umělá koupaliště nebo přírodní koupání v řekách a vodopádech, Rakousko vám nabízí nezapomenutelné zážitky. Takže se připravte na dovolenou plnou osvěžení a relaxace na vrcholu hor v této nádherné zemi střední Evropy!

Často Kladené Otázky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *