Nejlepší pláže Thajsko: Kde najdete raj na zemi
| |

Nejlepší pláže Thajsko: Kde najdete raj na zemi

Ahoy, beach lovers! Are you dreaming of endless turquoise waters, powdery white sands, and swaying palm trees? Look no further than the stunning beaches of Thailand. In this article, we’ll take you on a virtual tour of the best beaches in Thailand, where you’ll discover the ultimate paradise on earth. Join us as we explore the Nejlepší pláže Thajsko: Kde najdete raj na zemi (Best Beaches in Thailand: Where to Find Paradise on Earth) and get ready to pack your bags for a tropical adventure like no other. Let’s dive in!
Nejkrásnější pláže v Thajsku

Nejkrásnější pláže v Thajsku

Thajsko je známé svými úchvatnými plážemi, které lákají návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte skutečný ráj na zemi, pak se vydejte na jednu z nejkrásnějších pláží v Thajsku. Tady je seznam těch nejlepších:

 • Pláž Maya Bay: Tato pláž na ostrově Phi Phi Leh se proslavila díky filmu „Pláž“ s Leonardem DiCapriem. Bílý písek, tyrkysově modré moře a úchvatné útesy tvoří scenérii jako žádná jiná.
 • Pláž Railay: Nachází se na poloostrově Railay a je obklopena strmými skalami a bujnou zelení. Ideální místo pro milovníky horolezectví a dobrodružství.
 • Pláž Patong: Tato pláž na Phuketu je centrem nočního života a zábavy. Přesto si zde najdou své místo i ti, kteří hledají klid a relaxaci u moře.

Pláž Ostrov
Maya Bay Phi Phi Leh
Railay Beach Railay
Patong Beach Phuket

Nezapomenutelné pobřeží Andamanu

Nezapomenutelné pobřeží Andamanu

nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci turecké modré vody, jemného bílého písku a exotické vegetace, která dýchá život do pobřežních kopců. Toto nádherné místo je domovem některých z nejlepších pláží v Thajsku, kde si můžete užít dokonalou dovolenou v ráji na zemi.

Na plážích Andamanu se můžete nechat hýčkat slunečními paprsky, ochladit se v průzračné vodě moře a prozkoumat podmořský život při šnorchlování nebo potápění. Zde jsou některé z nejlepších pláží, které stojí za návštěvu:

 • Pláž Patong: Přeplněná turisty, ale stále krásná a živá pláž se spoustou možností zábavy a nákupů.
 • Pláž Railay: Ukrytá v úchvatné skále karstového pohoří, což dává pláži skvělou atmosféru.
 • Pláž Maya Bay: Proslulá pláž díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem, skvělá pro relaxaci a fotografování.

Tajemství klidných pláží v Thajsku

Tajemství klidných pláží v Thajsku

V Thajsku se nachází několik tajných pláží, které nabízejí dokonalý klid a relaxaci. Jednou z nejlepších pláží, kterou stojí za návštěvu, je Railay Beach. Tato pláž se nachází na poloostrově Krabi a je obklopena úchvatnými vápencovými útesy a průzračným mořem. Další skvělou volbou je pláž Freedom na ostrově Koh Tao, která je ideální pro milovníky potápění a šnorchlování.

Mezi další skvosty Thajska patří pláž Maya Bay na ostrově Phi Phi, která se proslavila filmem „The Beach“. Tato idylická pláž nabízí bílý písek, průzračnou vodu a exotickou atmosféru. Pro ty, kteří hledají odlehlé a klidné pláže, doporučujeme navštívit pláž Koh Lipe. Tento malý ostrov leží v Andamanském moři a je ideální pro ty, kteří touží po tichu a soukromí.

Zajímavým výletním cílem je také ostrov Koh Rok, který je známý svým křišťálově čistým mořem a bohatým podmořským životem. Tato pláž je ideální pro milovníky potápění a šnorchlování a nabízí úžasné podvodní scenérie.

Očarující ostrov Koh Phi Phi

Koh Phi Phi je jedním z nejznámějších ostrovů v Thajsku a není divu – jeho očarující pláže a křišťálově čisté moře přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte pravý ráj na zemi, pak je Koh Phi Phi to pravé místo pro vás.

Na ostrově Koh Phi Phi najdete několik nezapomenutelných pláží, které se vám vryjí do paměti na celý život. Mezi nejoblíbenější a nejkrásnější pláže patří:

 • Long Beach – dlouhý pás bílého písku obklopený kokosovými palmami a průzračným mořem.
 • Maya Bay – ikonická pláž z filmu Pláž s Leonardem DiCapriem, obklopená úchvatnými vápencovými útesy.
 • Bamboo Island – malý ostrov s nádhernou pláží a skvostnými korálovými útvary pro šnorchlování.

Pláž Popis
Long Beach Dlouhý pás bílého písku obklopený kokosovými palmami a průzračným mořem.
Maya Bay Ikonnická pláž z filmu Pláž s Leonardem DiCapriem, obklopená úchvatnými vápencovými útesy.
Bamboo Island Malý ostrov s nádhernou pláží a skvostnými korálovými útvary pro šnorchlování.

Pohádková atmosféra na pláži Maya Bay

Pohádková atmosféra na pláži Maya Bay

Vydáte-li se na pláž Maya Bay, budete jako v pohádce. Bílý písek, tyrkysová voda a vysoké skalní útesy vytvářejí dokonalou kombinaci pro relaxaci a osvěžení. Tato pláž je opravdu jedinečným kouskem ráje na zemi.

Vychutnejte si klidnou atmosféru a krásné výhledy, které vám Maya Bay nabízí. Zde se můžete vydat na procházku po pobřeží, vykoupat se nebo si užít slunečního západu. Nezapomeňte si s sebou vzít kvalitní fotoaparát, abyste si mohli zachytit ty nezapomenutelné okamžiky.

Základní informace:

 • Lokalita: Phi Phi Islands, Thajsko
 • Doprava: Lodí z Phuketu nebo Krabi
 • Nejlepší čas návštěvy: Od listopadu do března

Energetizující pláže v Pattayi

V Pattayi se nachází několik energetizujících pláží, které vás okouzlí svou krásou a atmosférou. Jednou z těch nejoblíbenějších je Beach Road Pattaya, která je známá svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovým mořem. Další skvostnou pláží je Wong Amat Beach, kde si můžete užívat klidného prostředí a relaxovat pod palmami s koktejlem v ruce.

Pro ty, kteří hledají trochu adrenalinu, je zde také Jomtien Beach, která je oblíbená mezi milovníky vodních sportů. Můžete si zde vyzkoušet například windsurfing nebo jízdu na banánu. A pokud rádi pozorujete korály a pestrou podmořskou faunu, pak si nenechte ujít Pattaya Beach, kde se nachází jedno z nejlepších potápěčských center v regionu.

Nejlepší pláže pro potápění a šnorchlování

Nejlepší pláže pro potápění a šnorchlování

Když si představíte ráj na zemi, asi vás napadne krásné tropické pláže s průzračnou vodou a pestrou podmořskou faunou. Thajsko je právě tím místem, kde se tato představa stává skutečností. Zde najdete některé z nejlepších pláží pro potápění a šnorchlování, které vám umožní objevit fascinující podvodní svět.

V oblasti Phuketu se nachází například pláž Omořená bílým pískem a obklopená nádhernými korálovými útesy, které jsou domovem různých druhů ryb a mořských živočichů. Další skvostnou lokalitou je ostrov Similan, kde se pod hladinou ukrývají želvy, rejnoci a pestrobarevné ryby, které vytváří ohromující podívanou.

Pro ty, kteří mají rádi větší adrenalin, je ideální volbou pláž Krabi, kde se nachází známá čtyři ostrovy, které nabízí nezapomenutelné zážitky z potápění mezi velrybami žraloky a rejnoky. Ať už jste začátečníci nebo zkušení potápěči, Thajsko má co nabídnout pro každého, kdo touží po poznání podmořského světa.

Thajsko: Místo, kam se vydat pro dokonalou dovolenou na pláži

Thajsko: Místo, kam se vydat pro dokonalou dovolenou na pláži

V Thajsku se nachází několik nádherných pláží, které vám poskytnou dokonalý odpočinek a relaxaci během vaší dovolené. Jednou z nejoblíbenějších destinací je Patong Beach na Phuketu, kde najdete jemný písek a tyrkysově modrou vodu. Další skvělou volbou je Railay Beach v Krabi, která je obklopena úchvatnými vápencovými útesy a průzračným mořem. Pokud hledáte klidnější atmosféru, pak byste měli navštívit pláž Haad Rin na ostrově Koh Phangan, která je známá svou malebnou scenérií a dokonalými západy slunce.

Některé z nejlepších pláží v Thajsku zahrnují:

 • Patong Beach – Phuket
 • Railay Beach – Krabi
 • Haad Rin Beach – Koh Phangan

Pláž Destinace
Patong Beach Phuket
Railay Beach Krabi
Haad Rin Beach Koh Phangan

Úkryty pro romantické večery na pláži v Thajsku

Úkryty pro romantické večery na pláži v Thajsku

Thajsko je známé svými úchvatnými plážemi a exotickou atmosférou, která je jako stvořená pro romantické večery. Pokud hledáte skryté poklady pro nezapomenutelné chvíle s partnerem, máme pro vás tipy na nejlepší pláže v Thajsku, kde najdete raj na zemi.

Váš romantický útěk na pláži může začít na tiché a odlehlejší pláži Railay Beach v Krabi, kde vás okouzlí úchvatné útesy a tyrkysové moře. Pro milovníky prázdnin v luxusním stylu je ideální volbou pláž Mu Ko Ang Thong s bílým pískem a azurovou vodou.

Ať už si vyberete kteroukoli z těchto nádherných pláží, můžete se těšit na romantické procházky pod palmami, večeře při západu slunce a nezapomenutelné chvíle strávené na poklidné pláži Thajska.

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že vám náš průvodce nejlepšími plážemi v Thajsku pomohl objevit skryté rajské kouty této úžasné země. Ať už dáváte přednost živým plážím nebo klidným útočištím, Thajsko má co nabídnout pro každého milovníka slunce a moře. Nezapomeňte si přečíst recenze a vybrat si pláž, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím. Ať už se rozhodnete pro krásnou Phuket, romantické Phi Phi nebo odlehlý Koh Lanta, jedno je jisté – čeká vás nezapomenutelná dovolená na břehu Andamanského moře. Takže si vezměte plavky, opalovací krém a směle do dobrodružství na thajských plážích!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *