|

10 úžasných přírodních památek v Austrálii, které vás dostanou na kolena!

Vítejte! Dnes se společně vypravíme do jedné z nejúžasnějších zemí na světě, do Austrálie. Tato ohromující země je domovem nespočtu přírodních krás, které vás doslova dostanou na kolena! Pokud se rádi necháváte okouzlovat nádhernými scenériemi a neuvěřitelnými přírodními divy, jste na správném místě. V tomto článku vám představíme 10 úžasných přírodních památek, které vás nadchnou a zanechají vám dech. Takže pokud chcete objevit tajemství a krásu australské přírody, neváhejte a čtěte dál!

10 úžasných přírodních památek v Austrálii, které vás dostanou na kolena!

1. Velký koralový útes

Austrálie je domovem jednoho z nejúžasnějších přírodních divů na světě – Velkého koralového útesu. Tato obrovská korálová formace se táhne přes 2 300 kilometrů podél východního pobřeží země. Je to opravdový podvodní ráj, který nabízí neuvěřitelné množství barevných ryb, korálů a dalšího mořského života.

2. Uluru (Ayers Rock)

Uluru, také známý jako Ayers Rock, je ohromující monolit, který se tyčí na australské pusté zemi. Tento ikonický skalní útvar je obzvláště impozantní při západu slunce, kdy se jeho červené kamenné stěny barví do oranžova. Navštěvovat Uluru je nejen úchvatné, ale také důležité z kulturního hlediska, protože je to svaté místo pro domorodé obyvatelstvo.

3. Národní park Kakadu

Národní park Kakadu je jedním z největších a nejrozmanitějších národních parků v Austrálii. Tento úžasný přírodní klenot je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně slavných sladkovodních krokodýlů. Kakadu je také bohatý na aboriginské umění a návštěvníci zde mohou objevovat a učit se o tisícileté kultuře původních obyvatel.

4. Velká písečná poušť

Austrálie je známá svými rozsáhlými pouštěmi, přičemž největší z nich je Velká písečná poušť. Tato nekonečná poušť je naplněna ohromujícími písečnými dunami, které se zdají být věčné. Je to místo, které vás přenese do jiného světa, kde se můžete ztratit a objevovat nekonečnou krásu a ticho přírody.

5. Velký modrý jezera

Velký modrý jezera v Austrálii jsou jedinečným přírodním jevem. Tyto jezera mají neuvěřitelně intenzivní modrou barvu, která je způsobena vysokým obsahem minerálů v jejich vodě. Pohled na tyto jezera je opravdu ohromující, ať už se nacházíte na jejich březích nebo výš z okolních vyhlídek.

6. Velké přírodní mosty

Austrálie je domovem několika úchvatných přírodních mostů, které vám doslova vezmou dech. Například Přírodní most Twelve Apostles je soubor skalních útesů, které se tyčí z oceánu až do výšky 45 metrů. Tato přírodní památka je jedním z nejznámějších australských symbolů a láká návštěvníky z celého světa.

7. Blue Mountains

Blue Mountains jsou pohádkové pohoří ležící asi 50 kilometrů od Sydney. Toto malebné území je známé svými zelenými údolími, vodopády a úchvatnými skalními útvary. Návštěvníci se mohou vydat na procházky po malebných stezkách a užívat si úchvatné výhledy na okolní krajinu.

8. Velké bariérové jezero

Velké bariérové jezero je další úžasná přírodní památka, která se nachází v australském Queenslandu. Toto sladkovodní jezero je součástí Velkého bariérového útesu a nabízí návštěvníkům možnost objevovat jeho krásy z jiné perspektivy. Zde si můžete vychutnat klid a harmonii australské přírody.

9. Purnululu National Park

Purnululu National Park, známý také jako Bungle Bungle Range, je jedinečnou přírodní památkou ve vnitrozemí Austrálie. Tento park je domovem úžasných oranžových a červených skalních formací, které vytvářejí neuvěřitelný pohled. Procházka touto krajinou je nezapomenutelným zážitkem, který vás dostane na kolena svou krásou.

10. Great Ocean Road

Great Ocean Road je slavná cesta, která se vine podél jihozápadního pobřeží Austrálie. Tato silnice nabízí úchvatné výhledy na oceán, skalní útesy a přírodní památky, jako jsou Twelve Apostles. Je to perfektní místo pro roadtrip plný dobrodružství a objevování nádherných australských scenérií.

Objevte přírodní krásy Austrálie!

Austrálie je země plná úžasných přírodních památek, které vás doslova dostanou na kolena svou krásou. Od koralových útesů po skalní formace, od písečných pouští po malebná jezera – tato země má všechno. Přijďte a objevte jedinečnou australskou přírodu, která vás nadchne a zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejznámější přírodní památky v Austrálii?

Austrálie je domovem mnoha úžasných přírodních památek, které vás rozhodně dostanou na kolena! Mezi nejznámější patří Velký bariérový útes, který je největším korálovým útesem na světě. Potom tu máme Uluru, obrovskou červenou skalní formaci, která je posvátným místem pro původní obyvatele země. Dalšími ikonickými památkami jsou Velký vodopád v národním parku Blue Mountains, Kata Tjuta – skupina velkých skalních útvarů, nebo Pinnacles Desert – pole zvláštních vápencových sloupů. Austrálie opravdu nabízí mnoho úžasných přírodních divů!

2. Jak se dostat k těmto přírodním památkám v Austrálii?

Navštívit tyto přírodní památky v Austrálii je snadné a vzrušující dobrodružství! Pokud se chcete dostat k Velkému bariérovému útesu, můžete si vybrat mezi lety do Cairns nebo Port Douglas, odkud se můžete vydat na lodní výlety nebo potápění s šnorchlem. Pro návštěvu Uluru je nejlepší letět do města Alice Springs a odtud se dopravit na místním autobusem nebo pronajatým autem. Pro Velký vodopád v Blue Mountains můžete zvolit vlak nebo autobus z Sydney. Kata Tjuta se nachází blízko Uluru, takže můžete využít stejného výletu. A když chcete vidět Pinnacles Desert, můžete si pronajmout auto a jet z Perthu na sever. Všechny tyto památky jsou dobře přístupné a stojí za to je vidět na vlastní oči!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *