|

10 neuvěřitelně krásných pláží v Austrálii, které vás ohromí!

Vítáme vás u článku, který vám představí deset neuvěřitelně krásných pláží v Austrálii, které vás jednoduše ohromí! Pokud jste milovníci cestování, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, pak je tento článek přesně pro vás. Austrálie, země vzdálená tisíce kilometrů od našich domovů, skrývá skutečné poklady, a jedním z nich jsou její nádherné pláže. Ať už toužíte po klidném odpočinku na bílém písku, dobrodružství při surfování na vlnách nebo objevování fascinujícího mořského života, australské pláže vám nabídnou vše, co si jen dokážete představit. Připravte se na vzrušující virtuální cestu po australském pobřeží, která vám ukáže to nejlepší, co tato země nabízí. Při čtení zjistíte, proč byste rozhodně neměli přehlédnout tyto překrásné kousky ráje. Připravte se na záplavu dojmy, okouzlení a touhu po vlastním výletu na australské pláže!

10 neuvěřitelně krásných pláží v Austrálii, které vás ohromí!

Austrálie, ta země divů a překvapení, je domovem některých z nejúchvatnějších pláží na světě. Od nádherných bílých písků a tyrkysových vod po dramatické skalnaté útesy, australské pobřeží nabízí rozmanitost krás, které vás ohromí. Pokud se chystáte na dovolenou nebo jen sníte o útěku na pláž, zde je deset neuvěřitelně krásných pláží v Austrálii, které byste si neměli nechat ujít!

1. Whitehaven Beach, Whitsunday Island

Jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v Austrálii je Whitehaven Beach na ostrově Whitsunday. S jejími jemnými bílými písky a průzračnými tyrkysovými vodami je to opravdu rajský koutek na Zemi. Můžete si zde odpočinout na pláži, prozkoumat okolní korálové útesy nebo se vydat na výlet lodí po okolním souostroví.

2. Cable Beach, Broome

Cable Beach je jednou z nejdelších pláží v Austrálii a její rozsáhlý písečný pobřeží a úžasné západy slunce ji činí neuvěřitelně krásnou. Můžete si zde vychutnat jízdu na velbloudovi, relaxovat na písku nebo se vydat na procházku podél pláže. Pro milovníky adrenalinových zážitků je zde také možnost jízdy na čtyřkolkách nebo surfování na vlnách Indického oceánu.

3. Bondi Beach, Sydney

Bondi Beach je nejen ikonická pláž, ale také oblíbené místo pro surfování a relaxaci. S vlnami vhodnými pro začátečníky i pokročilé surfaře je Bondi Beach skvělým místem pro strávení odpoledne na pláži. Můžete si zde pronajmout surfovací prkno, vyzkoušet si surfování nebo si jen tak lehnout na písek a pozorovat umění surfařů na vlnách.

4. Wineglass Bay, Tasmánie

Pokud hledáte pláž obklopenou úchvatnou přírodou, pak je Wineglass Bay na Tasmánii tou pravou volbou. S bílým oblým pískem a azurově modrou vodou je tato pláž jednou z nejkrásnějších na světě. Můžete se vydat na pěší turistiku po okolních horách a vychutnat si panoramatický výhled na zátoku, nebo se prostě jen vyvalit na pláži a užívat si klidu a krásy přírody.

5. Hyams Beach, Nový Jižní Wales

S výpisem v Guinnessově knize rekordů jako pláž s nejvíce bílého písku na světě, nemůže být Hyams Beach opomenuta. Jeho jemný bílý písek a průzračné vody vytvářejí idylickou atmosféru, která vás okouzlí. Můžete si zde zaplavat, potápět se nebo prostě jen relaxovat na pláži a užívat si sluneční paprsky.

6. Noosa Main Beach, Queensland

Noosa Main Beach je jednou z nejpopulárnějších pláží v Queenslandu. S čistým pískem a klidnými vodami je tato pláž ideálním místem pro rodiny s dětmi. Můžete si zde pronajmout paddleboard, kajak nebo se vydat na procházku po pobřeží. Noosa Main Beach je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Noosa, kde můžete objevovat unikátní australskou divočinu.

7. Bells Beach, Victoria

Bells Beach je synonymem pro surfování v Austrálii. Tato pláž je známá svými obrovskými vlnami a je domovem jednoho z nejprestižnějších surferských závodů na světě – Rip Curl Pro. Pokud jste surfaři nebo jen obdivovatelé tohoto sportu, Bells Beach je pro vás ideálním místem k návštěvě. Nejenže si zde můžete vyzkoušet surfování, ale můžete také sledovat profesionální surfery při jejich úžasných kouscích na vlnách.

8. Lucky Bay, Západní Austrálie

Lucky Bay je pláž, která vás ohromí svou překrásnou scenérií. S bílým pískem, tyrkysovými vodami a divokou přírodou v okolí je to místo, které se zdá být přímo z pohlednice. Můžete zde potkat také místní obyvatele – klokaní přátele, kteří se rádi procházejí po pláži. Lucky Bay je ideálním místem pro piknik, plavbu kajakem nebo prostě jen pro relaxaci a obdivování nádhery přírody.

9. The Basin, Rottnest Island

Rottnest Island je oblíbeným rekreačním místem pro místní i turisty, a The Basin je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově. S klidnými vodami a korálovými útesy je to skvělé místo pro potápění a šnorchlování. Můžete zde objevovat podmořský svět a obdivovat pestrou paletu mořského života. Pokud si přejete odpočinout, můžete si také pronajmout šlapadlo nebo prostě jen ležet na pláži a užívat si sluneční paprsky.

10. Turquoise Bay, Západní Austrálie

Turquoise Bay je pláž, která splní všechna vaše očekávání. S bílým pískem a tyrkysovou vodou je to místo, které vás okouzlí svou krásou. Můžete si zde šnorchlovat a pozorovat korálové útesy a pestrou paletu mořského života, který zde žije. Pokud máte štěstí, můžete dokonce potkat i želvy nebo manty. Turquoise Bay je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci, daleko od civilizace a všedního shonu.

Austrálie nabízí mnoho dalších úchvatných pláží, které vás ohromí svou krásou a přírodním bohatstvím. Pokud sníte o dovolené na pláži, není lepší volbou než Austrálie. Takže se připravte na dobrodružství a zažijte nezapomenutelné okamžiky na těchto deseti neuvěřitelně krásných plážích v Austrálii!

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejkrásnější pláže v Austrálii?

Austrálie je domovem několika úžasných pláží, které vás svou krásou ohromí. Mezi nejkrásnější patří Bondi Beach v Sydney, která je známá svým bílým pískem a křišťálově modrou vodou. Dalšími skvosty jsou Whitehaven Beach na ostrově Whitsunday, s jejímž jemným pískem a azurovým mořem se budete cítit jako v ráji. Pokud máte rádi surfování, určitě si nenechte ujít Bells Beach v blízkosti Melbourne, která je pro své vlny až příliš lákavá pro surfaře z celého světa.

2. Jaké aktivity mohu na těchto plážích vykonávat?

Na těchto nádherných plážích v Austrálii máte mnoho možností, jak si užít volný čas. Můžete si zaplavat ve vlnách, opalovat se na slunci, stavět písečné hrady, hrát plážové hry s přáteli nebo si udělat procházku podél pobřeží. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete si pronajmout surfovací prkno a vyzkoušet si surfování na slavných australských vlnách. Nenechte si také ujít možnost potápění, šnorchlování nebo jízdy na kajaku, abyste objevili skryté korálové útesy a okouzlující mořský život. Pláže v Austrálii jsou skutečnými ráji pro všechny, kteří touží po zážitcích a relaxaci na pláži.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *