|

10 nejkrásnějších pláží v Evropě, které musíte vidět!

Vítejte na cestě po nejkrásnějších plážích Evropy! Pokud jste milovníci slunečních paprsků, jemného písku a osvěžujícího mořského větru, pak je tento článek přesně pro vás. Dnes se podíváme na 10 úchvatných pláží, které vám vyrazí dech a přinutí vás snít o letních dovolených. Připravte se na okouzlující scenérie, tyrkysové vody a relaxaci na pláži, která vás zcela pohltí. Pokud se chcete vydat na nezapomenutelné dobrodružství, rozhodněte se zůstat s námi a objevit, co tyto pláže mají na rozdávání.

10 nejkrásnějších pláží v Evropě, které musíte vidět!

Přímořské pláže jsou vždy oblíbeným cílem pro dovolenou a relaxaci. Evropa je domovem některých z nejkrásnějších pláží na světě. Pokud toužíte po slunečním záření, jemném písku a azurově modrém moři, představujeme vám 10 nejkrásnějších pláží v Evropě, které musíte vidět!

1. Pláž Navagio, Řecko

Jedna z nejznámějších pláží na světě – Navagio, známá také jako Shipwreck Beach, se nachází na řeckém ostrově Zakynthos. Tato nádherná pláž je obklopena útesy a její ikonickým prvkem je stará vrak loď, která zde uvízla. Pláž je přístupná pouze lodí, což dodává tomuto místu tajemnou atmosféru.

2. Pláž Praia da Marinha, Portugalsko

Praia da Marinha je jednou z nejkrásnějších pláží v Portugalsku. Je známá svými úchvatnými skalními útvary a křišťálově čistou vodou. Tato pláž se nachází v chráněné oblasti Algarve a její přirozená krása vás ohromí.

3. Pláž Cala Macarella, Španělsko

Cala Macarella je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově Menorca ve Španělsku. Je známá svou bílou pláží, azurově modrým mořem a úchvatnými útesy. Toto místo je ideální pro ty, kteří si chtějí užít klid a soukromí.

4. Pláž Spiaggia dei Conigli, Itálie

Tato pláž, známá také jako Rabbit Beach, se nachází na italském ostrově Lampedusa. Je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na Sicílii. Spiaggia dei Conigli je známá svým jemným pískem, tyrkysovou vodou a bohatým podmořským životem. Je to ideální místo pro potápění a šnorchlování.

5. Pláž Zlatni Rat, Chorvatsko

Zlatni Rat se nachází na chorvatském ostrově Brač a je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku. Tato pláž je unikátní svou podlouhlou, písčitou pobřežní linií, která se mění podle mořských proudů. Je obklopena krásnými borovicemi a nabízí skvělé podmínky pro surfování a windsurfing.

6. Pláž Sveti Stefan, Černá Hora

Sveti Stefan je malebné letovisko v Černé Hoře a jeho pláž je jednou z nejkrásnějších v regionu. Tato pláž se nachází na malém ostrůvku a je obklopena tyrkysovým mořem a historickými budovami. Sveti Stefan je jako vytržený z pohádky.

7. Pláž Elafonisi, Řecko

Elafonisi je malý ostrov na západním pobřeží Kréty v Řecku. Pláž Elafonisi je známá svou růžovou pláží, která vznikla z rozdrcených korálů a bílého písku. Toto místo je rájem pro milovníky přírody a nabízí úchvatné výhledy na azurové moře.

8. Pláž Durdle Door, Anglie

Durdle Door je ikonický útes a oblouk v anglickém Dorsetu. Tento přírodní útvar je obklopen krásnou pláží a azurovým mořem. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a koupání v moři.

9. Pláž Nissi, Kypr

Pláž Nissi se nachází na ostrově Kypr a je jednou z nejslavnějších pláží na ostrově. Je známá svým jemným pískem, tyrkysovou vodou a relaxační atmosférou. Tato pláž je ideálním místem pro opalování a vodní sporty.

10. Pláž Stiniva, Chorvatsko

Stiniva je malá pláž na chorvatském ostrově Vis. Je obklopena vysokými útesy a je přístupná pouze po moři. Tato pláž je skrytým pokladem a nabízí úžasné podmínky pro šnorchlování a relaxaci.

Evropa je domovem mnoha nádherných pláží, které stojí za to navštívit. Od řeckých ostrovů po italské pobřeží, nabízí tyto pláže úchvatné scenérie a nezapomenutelné zážitky. Vydejte se na dovolenou a objevte krásy těchto 10 nejkrásnějších pláží v Evropě!

Často Kladené Otázky

1. Jaké jsou nejkrásnější pláže v Evropě?

Odpověď: Evropa je plná úchvatných pláží, ale mezi nejkrásnějšími se určitě nachází:
– Pláž Zlatni Rat na chorvatském ostrově Brač s proměnlivým tvarem a azurově modrou vodou.
– Pláž Navagio na řeckém ostrově Zakynthos, která se nachází v malebné zátoce obklopené útesy a je přístupná pouze lodí.
– Pláž Praia da Marinha v Portugalsku s úchvatnými skalními útvary a průzračnou vodou.
– Pláž Cala Macarella na španělském ostrově Menorca, která je známá svou jemnou bílou pískovou pláží a křišťálově čistou vodou.
– Pláž Spiaggia dei Conigli na italském ostrově Lampedusa, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě s bílým pískem a azurově modrou vodou.

2. Jak se dostat na tyto krásné pláže v Evropě?

Odpověď: Cesta na tyto nejkrásnější pláže v Evropě může být jednoduchá, pokud víte, jak se tam dostat. Zde jsou některé způsoby, jak se na tyto pláže dostat:
– Pro pláž Zlatni Rat v Chorvatsku můžete využít přímé lety do Splitu nebo letět na ostrov Brač a poté se dopravit na pláž autobusem nebo lodí.
– Na pláž Navagio na řeckém ostrově Zakynthos se dostanete nejlépe lodí z přístavu v městečku Zakynthos nebo z jiných okolních ostrovů.
– Pláž Praia da Marinha v Portugalsku je přístupná autem a parkoviště je k dispozici poblíž pláže.
– Pro pláž Cala Macarella na Menorce je nejlepší si pronajmout auto a dojet na pláž z města Ciutadella.
– Pro pláž Spiaggia dei Conigli na ostrově Lampedusa můžete využít přímé lety z italských měst jako je Palermo nebo Catania a poté se dopravit na pláž taxi nebo autobusem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *